komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

Włamał się do kiosku na terenie wrocławskich Krzyków. Chwilę później złapali go policjanci

czwartek, 13.6.2019 09:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1028
kategorie artykułu:

Aż 15 lat więzienia grozi jednemu ze sprawców włamania do kiosku, do którego doszło kilka dni temu na terenie wrocławskich Krzyków. Wraz z dwoma kompanami zbił szybę, aby dostać się do sklepowego asortymentu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

       Fot. Pixabay

Podczas nocnego patrolu funkcjonariusze otrzymali informację o włamaniu, do którego miało dojść na terenie wrocławskich Krzyków. Według świadków zdarzenia trzech mężczyzn wybiło szybę w kiosku i próbowało wejść do środka, zostali jednak spłoszeni. Powiadomieni o zdarzeniu wywiadowcy z komendy miejskiej, błyskawicznie zjawili się na miejscu.

Według świadków zdarzenia, spłoszeni mężczyźni rozdzielili się i zaczęli uciekać w różnych kierunkach. Policjanci rozpoczęli intensywne działania, zmierzające do zatrzymania sprawców. Jeden z patroli zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy wyglądali na bardzo zmęczonych intensywnym biegiem. Funkcjonariusze, podejrzewając, że mogą to być sprawcy włamania, postanowili ich wylegitymować.

Na widok policjantów, mężczyźni zaczęli uciekać. Próbując zgubić pościg, biegli przez  tereny poprzemysłowe oraz kolejowe. Po chwili jeden z nich był już w rękach policjantów.

Zatrzymanym mężczyzną, okazał się 24-letni mieszkaniec Wrocławia, który już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. Mimo początkowemu zaprzeczaniu udziału we włamaniu, pod wpływem zabezpieczonych dowodów, w tym odłamków szkła ujawnionych na ubraniu mężczyzny, 24-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Okazało się, że był  również poszukiwany przez inną jednostkę policji w sprawie przestępstw popełnionych na terenie Śródmieścia.

W związku z tym, że działał w warunkach tak zwanej recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, może mu grozić kara aż 15 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec młodego wrocławianina już zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Policjanci z Komisariatu na wrocławskich Krzykach prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 10:23
czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele