WKS Śląsk Wrocław: Ze Stalą na remis

niedziela, 19.3.2023 10:09 376 0

W meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Stalą Mielec padł remis 1:1. Jedyną bramkę dla WKS-u zdobył Erik Exposito. Przed spotkaniem nastało kilka istotnych zmian, jak chociażby powrót po zawieszeniu Patricka Olsena i Konrada Poprawy, ale warto również zaznaczyć, że ławce rezerwowych po dłuższej przerwie zameldowali się Patryk Janasik oraz Petr Schwarz.

Przed początkiem spotkania cały stadion oddał cześć zmarłemu Łukaszowi Byczkowskiemu, który zmarł w wieku 29 lat. „Byku” był piłkarzem Śląsk Wrocław Blind Football i jedną z przodujących postaci tej dyscypliny w całej Polsce.

Śląsk szybciutko rozpoczął strzelanie. Matias Nahuel świetnie popracował w pressingu i dograł do Martina Konczkowskiego. Wahadłowy wyczekał obrońcę, po czym dośrodkował piłkę w pole karne. Tam czekał już Erik Exposito i precyzyjnym strzałem głową pokonał Bartosza Mrozka. Świetny start podopiecznych Ivana Djurdjevicia i po siedmiu minutach prowadziliśmy 1:0.

Niestety, aczkolwiek Stal równie błyskawicznie. Po rzucie rożnym do bezpańskiej piłki dopadł Rauno Sappinen, który z najbliższej odległości zapakował piłkę do siatki. Niecałe dziesięć minut, a my już mieliśmy okazję obejrzeć dwie bramki.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 23. minuty. Wydawało się, że John Yeboah już nie dosięgnie futbolówki, jednak ostatecznie wygrał pojedynek szybkościowy z Arkadiuszem Kasperkiewiczem i trącił piłę. Niestety Bartosz Mrozek odpowiednio zareagował i zażegnał niebezpieczeństwo.

Tempo spotkania znacznie opadło, choć to Śląsk był bliżej prowadzenia. Patrick Olsen dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, Diogo Verdasca odbił piłkę i John Yeboah głową spróbował pokonać Mrozka. Tym razem jednak futbolówka wylądowała obok bramki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.   Na początku drugiej połowy po dłuższej absencji na boisko powrócił Patryk Janasik, który zamienił Łukasza Bejgera. Nasz młodzieżowiec musiał udać się na ławkę rezerwowych z powodu lekkiego urazu.

Dziesięć minut po wejściu na boisku poważnie zagotowało się pod bramką Stali. John Yeboah z łatwością przedostał się w pole karne i wyłożył piłkę Danielowi Gretarssonowi, ale ten w ostatniej chwili został powstrzymany. Wielka szkoda, bo to była doskonała okazja na objęcie prowadzenia. Szansę na drugą bramkę miał również Erik Exposito. Hiszpański napastnik w klasycznej dla siebie akcji, czyli zejście na lewą nogę i bomba zza pola karnego. Niemniej Bartosz Mrozek wykazał się dobrą postawą i odpowiednio sparował uderzenie.

W 72. minucie żółtą kartkę otrzymał Yeboah, a to oznacza, że Niemiec nie zagra w następnym spotkaniu z Lechią Gdańsk. Nasz skrzydłowy później otrzymał doskonałe podanie od Nahuela. Minął bramkarza, ale fatalnie spudłował.

Osiem minut później nastąpił kolejny powrót na boisko. Tym razem na placu gry po długiej kontuzji pojawił się Petr Schwarz. Reprezentant Czech zastąpił kapitana WKS-u – Patricka Olsena.    Niestety, ale pomimo kilku dobrych okazji Śląsk Wrocław nie zdołał zdobyć drugiej bramki i ostatecznie zremisował ze Stalą Mielec 1:1. Kolejne spotkanie 1 kwietnia. „Wojskowi” na wyjeździe zagrają z Lechią Gdańsk. Zabraknie tam również Erika Exposito, który w końcówce spotkania otrzymał żółtą kartkę i będzie zawieszony.

Śląsk Wrocław – Stal Mielec 1:1 (1:1)