komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Wirtualna rzeczywistość w Hali Stulecia

środa, 1.7.2020 16:02 , komentarze: 0 , odsłony: 327
kategorie artykułu:

Od najbliższego czwartku Hala Stulecia zaprasza wrocławian i turystów do Visitor Centre, zmodernizowanej i wzbogaconej o nowe treści wystawy stałej. Na zwiedzających czekają m. in. dwie wirtualne wycieczki opracowane w technologii Virtual Reality. W ich trakcie można poznać samego architekta Hali Stulecia – Maksa Berga, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także, co najbardziej ekscytujące, wzbić się ponad Halę i Iglicę, aby móc z wysokości poznać kompleks Hali Stulecia i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia. Zastrzyk adrenaliny gwarantowany!

Przestrzeń dawnego Centrum Poznawczego została przeprojektowana tak, aby zwiedzanie było jeszcze ciekawsze. - Postawiliśmy na multimedia i interakcję. To bezpośrednie zaangażowanie zwiedzającego w prezentowane treści wydaje się być kluczem do sukcesu. Dlatego postawiliśmy na edukację poprzez wielozmysłowe doświadczanie. Chcemy odczarować beton, pokazać i wywołać emocje, bo to one są przecież najważniejsze – mówi Magdalena Piasecka.

Nowa odsłona wystawy to część większego procesu zmian, w trakcie którego jest teraz Hala Stulecia, a który został zapoczątkowany przez stworzenie nowej identyfikacji wizualnej. - Opracowanie i przygotowanie wystawy poprzedziła gruntowna analiza wszystkich sugestii, które dotychczas zgłaszali nasi goście – dodaje Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

Zwiedzanie Visitor Centre i Hali Stulecia jest płatne. Turyści będą mogli także skorzystać z możliwości zwiedzania wystawy i obiektu z przewodnikiem. W związku z trwającą epidemią zwiedzanie odbywa się zgodnie z wytycznymi GIS, z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa i higieny.

Przy Visitor Centre działać będzie też nowy punkt sprzedaży pamiątek, książek i materiałów informacyjnych a także kasa biletowa.

Co jeszcze w kompleksie Hali Stulecia?

  • W czasie zbliżającego się weekendu uruchomiona zostanie Fontanna Multimedialna. W związku z procedurami bezpieczeństwa do odwołania będzie działa w trybie dziennym, czyli będzie uruchamiana codziennie o każdej pełnej godzinie, ale bez weekendowych pokazów specjalnych. Zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej niecka Fontanny będzie ogrodzona, a tzw. mała fontanna będzie wyłączona z użytku.
  • Na Placu pod Iglicą oraz przy Pergoli działają Strefy Gastro. Można tam skorzystać z oferty food trucków. Przy Pergoli można skosztować pysznej kawy z ziarnem  a na tarasie letnim serwowane są ciepłe i ziemne napoje a także słone i słodkie przekąski, w tym domowe ciasta własnego wypieku.
  • Rodziców i dzieci z pewnością ucieszy wiadomość, że przy Pergoli działa już FunPark przy Hali Stulecia, czyli plac zabaw z dmuchańcami oraz wypożyczalnia gokartów.
 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
piątek, 31.7.2020 16:15
piątek, 31.7.2020 15:53
czwartek, 30.7.2020 14:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki