komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Wielokulturowy Piknik Rodzinny w Parku Południowym

czwartek, 22.8.2019 16:30 , komentarze: 0 , odsłony: 616
kategorie artykułu:

W sobotę 24 sierpnia w godzinach 11:00-16:00 Fundacja Ukraina zaprasza wszystkich migrantów oraz rodowitych mieszkańców Wrocławia na Wielokulturowy Piknik Rodzinny. W Parku Południowym czekać na nich będą warsztaty dla dzieci, stoiska prezentujące kultury przedstawicieli narodów zamieszkałych we Wrocławiu, nauka języków obcych, kluby konwersacyjne dla całej rodziny, degustacja smakołyków różnych narodów, warsztaty z tańca i nie tylko. Wstęp wolny! 

Wielokulturowo i na świeżym powietrzu obchodzimy w tym roku Dzień Niepodległości Ukrainy.
Piknik w Parku Południowym jest poświęcony nie tylko świętu Ukraińców, lecz także zakończeniu Letniego językowo-integracyjnego kursu dla dzieci, który odwiedziło w tym roku 90 małych migrantów! Będzie to wspaniała okazją do integracji wrocławian niezależnie od pochodzenia, wieku, języka ojczystego i statusu społecznego. 

Dzięki dofinansowaniu przez Gminę Wrocław Piknik będzie obfitował w atrakcję dla małych i dużych. 24 sierpnia Park Południowy przekształci się w oazę festiwalową - dla gości otworzą się 3 tematyczne wyspy - wielokulturowa, językowa i warsztatowa - oraz wypożyczalnia sprzętu do gier ruchowych, wystawa ręcznie robionych lalek, mobilna gra miejska i punkt informacji. 

Warsztaty dla dzieci

Młodsi goście pikniku będą mogli rozwijać swoją kreatywność i zdolności motoryczne. W czasie warsztatu z plecenia wianków (14:30 -16:30) własnoręcznie wykonają kwiatowe kompozycje, które dziewczynki będą z przyjemnością nosić w czasie eventu, a chłopcy wręczą mamom i babciom. Miłośników rysowania zapraszamy na warsztaty rysunku węglem (11:00-14:00). Prawdziwą gratką dla małych rzemieślników staną się warsztaty z rękodzieła (13:00-15:00) - nauczą się oni jak pleść bransoletki ze wstążek oraz robić kwiaty z papierowych serwetek. Dla energicznych maluchów będzie również kącik z animacjami i trampolinami.

Wyspa językowa dla poliglotów i amatorów od 5 do 95 lat

Wielokulturowy Piknik nie mógł się obejść bez nauki języków. Od 12:00 do 13:00 organizatorzy zapraszają na tradycyjny English Speaking Club, który w Fundacji Ukraina cieszy się dużym zainteresowaniem. Moderowana dyskusja zaangażuje osoby na wszystkich poziomach biegłości językowej. Od 15:00 do 16:00 dla gości pikniku pochodzących z zagranicy odbędzie się gra komunikacyjna w ramach Polish Speaking Club, a od 13:00 do 14:00 klub “Promova”(Toastmasters po ukraińsku) będzie uczył znających język ukraiński jak poprawnie udzielać informacji zwrotnej. 

Znajdź śmieciarza i zobacz unikalne ręcznie robione zabawki

W godzinach 11:00-14:00 Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przeprowadzi mobilną grę miejską pt. ”Zielony Kapturek”, w czasie której dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami będą szukać największego śmieciarza w lesie.

Przez cały czas trwania pikniku będzie można oglądać wyjątkową steampunkową sztukę Liudmyły Bezusko. Artystka tworzy lalki z bawełny, które następnie przekształca w rzeźbę i maluję akrylem. Użycie drewna, skóry, piór i bawełny sprawia iż lalki stają się trójwymiarowymi rzeźbami. Prace Ukrainki uczestniczyły w wielu międzynarodowych festiwalach i wystawach, a także są kupowane przez kolekcjonerów z Ukrainy, Czech, Rosji, Litwy, Serbii, Niemiec, USA, Holandii, Japonii, Szwajcarii, Polski i Austrii oraz innych krajów.

Kultury Wrocławia w skrócie

Wyspa Wielokulturowa to wspaniała okazja by poznać kultury mniejszości zamieszkałych we Wrocławiu. Od 11:00 do 16:00 swoje rodzime kraje, tradycje i kuchnie zaprezentują m.in. Ukraińcy, Indusi, Gruzini, Żydzi

W programie: 

  • Warsztaty z przygotowania przekąsek kuchni żydowskiej oraz nauka tradycyjnych tańców żydowskich
  • Degustacja tradycyjnego gruzińskiego jedzenia 
  • Warsztat języka hindi i prezentacja kultury Indii
  • Prezentacja kultury ukraińskiej, sprzedaż wyrobów kuchniej ukraińskiej oraz strefa foto w stylu ukraińskim

Piknik to też chillowanie

Centralna polana pikniku stanie się strefą chilloutu i rodzinnych pogawędek. W tym celu organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych kocy i jedzenia. Na punkcie informacji można będzie uzyskać informację o  poszczególnych atrakcjach oraz o działalności organizatora - Fundacji Ukraina. W Parku Południowym w tym dniu będą również dostępni tłumacze języka polskiego, ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego.

Wszyscy chętni mogą dołączyć do pikniku bez żadnych zapisów od godziny 11:00 do 16:00. 

 

Wasze komentarze

piątek, 18.9.2020 12:39
wczoraj, 16 godz temu
sobota, 12.9.2020 09:10
poniedziałek, 7.9.2020 14:07
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki