komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Wielkie otwarcie sezonu morsowania i aktywności zimowych w Kopalni Wrocław

środa, 21.10.2020 13:20 , komentarze: 0 , odsłony: 322
kategorie artykułu:

Już w niedzielę 25 października, w ramach Aktywnych Niedziel z Kopalnią odbędzie się pierwsze w tym roku morsowanie oraz pływanie zimowe. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Gajewski – rekordzista świata, Europy oraz Guinnessa w pływaniu długodystansowym. Oprócz aktywności sportowych, zaplanowano także moc atrakcji dla rodzin, w tym dla najmłodszych gości. W programie między innymi kąpiel w gorącej „ruskiej bali”, spotkania z postaciami z bajek, tor przeszkód i zbiórka charytatywna na rzecz wrocławskiego schroniska dla zwierząt.

Morsowanie i pływanie zimowe z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Nie inaczej jest wśród mieszkańców Wrocławia i okolic. W Paniowicach startuje już 3 sezon zimowych aktywności, a każda edycja przyciąga wielu nowych uczestników. Morsowanie jest bardzo zdrowe – hartuje i wzmacnia organizm, poprawia metabolizm i dodaje energii. Jednak by zimowe kąpiele były bezpiecznie, należy odpowiednio się do tego przygotować. Okazja do morsowania pod okiem doświadczonych w tej dziedzinie zawodników nadarzy się już w najbliższą niedzielę na obiekcie rekreacyjnym Kopalnia Strefa Wakacji. A dla wszystkich, którzy o tej porze roku wolą gorące kąpiele, organizatorzy przygotowali tzw. „ruską balę”, w której temperatura wody przekracza 45 stopni Celsjusza.

Jakie atrakcje zaplanowano?

O godzinie 10:00 startuje muzyczna rozgrzewka pod okiem Krzysztofa Gajewskiego, trenera Triathlon Club Wrocław, a następnie morsowanie i zimowe pływanie dla wszystkich chętnych.

Jednocześnie od godziny 11:00 do 14:00 prowadzone będą rodzinne gry i zabawy oraz animacje dla dzieci, w tym:
- zabawy z chustą i tunelem animacyjnym
- mini disco dance
- zabawy sprawnościowe i muzyczno-ruchowe
- balonowe cudaki, bańki mydlane
- rodzinne zawody w przeciąganiu liny
- Kopalniany Tor Przeszkód
- możliwość wypożyczenia kajaków i sprzętu wodnego
- zbiórka karmy i koców dla wrocławskiego schroniska dla zwierząt (TOZ WROCŁAW).

W ramach aktywności niedzielnych udostępnione zostaną także boiska do siatkówki plażowej, beach soccera oraz tenisa plażowego, a także przestrzeń do gry w bule czy frisbee. Za wstęp zapłacimy 5 zł (bilet ulgowy) lub 10 zł (normalny) oraz 5 zł za parking.

Wydarzenie odbywa się zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Organizator prosi wszystkich uczestników o zabranie ze sobą maseczek ochronnych oraz zachowanie dystansu społecznego w trakcie imprezy. Na miejscu udostępnione będą punkty do dezynfekcji rąk.

Jak dojechać?

Kopalnia Strefa Wakacji znajduje się w Paniowicach, 2 km od Wrocławia. Dojazd zajmuje około 20 minut od centrum miasta. Na miejsce najlepiej dojechać drogą wojewódzką nr 342, startując z Osobowic. Do obiektu można również dotrzeć rowerem, trasą wzdłuż wałów Widawy.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 12:26
poniedziałek, 23.11.2020 09:10
poniedziałek, 23.11.2020 09:09
poniedziałek, 23.11.2020 09:09
poniedziałek, 23.11.2020 09:06
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele