Wielki sukces i wyróżnienie Dolnego Śląska w ramach ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski

piątek, 26.11.2021 12:19 265 0

Wśród laureatów Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski są trzy obiekty z Dolnego Śląska. Ceremonia wręczenia Certyfikatów odbyła się 25 listopada 2021 w Warszawie. Najważniejszą nagrodę konkursu czyli Złoty Certyfikat zdobywa Hydropolis! Natomiast Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Polski otrzymali - Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój oraz Kolejkowo we Wrocławiu.

Nagrodę główną w Konkursie dla najlepszego produktu turystycznego wygrało Hydropolis. Tym samym znalazło się w tym roku na pierwszym miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w Polsce. Otrzymało Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Niezwykłość Hydropolis tworzą m.in. technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki oraz bogate w informacje ekrany dotykowe, które służą ukazywaniu wody z różnych perspektyw.

Z kolei wyjątkowy charakter Muzeum Papiernictwa, jego niezwykła siedziba, wysoki poziom zarządzania instytucją, prowadzenie programów edukacyjnych lokują tę instytucję muzealną w szeregu najważniejszych produktów turystycznych Dolnego Śląska. Ogólnopolska nagroda – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej - jest wyrazem uznania rangi tego produktu i czyni go jeszcze bardziej rozpoznawalnym na rynku produktów turystycznych.

Docenione w ramach konkursu zostało również Kolejkowo we Wrocławiu. Kolejkowo to cudowny świat w miniaturze, mieszczący się w najwyższym budynku we Wrocławiu - Sky Tower. Kolejkowo to największa wystawa makiet kolejowych w Polsce. W miniaturowym odwzorowaniu życia Dolnego Śląska w pełnej szczegółowości i to z każdej perspektywy zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska.

Dolny Śląsk do konkursu zgłosił pięć podmiotów z czego trzy otrzymały nagrody! Gratulacje składamy również nominowanym: Turystyczna 13 oraz Dolnośląski Szlak i Piwa i Wina.


Idea Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny została wyrażona w jego Regulaminie – „Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w Polsce oraz ich promocję, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie nowych, polskich produktów turystycznych.” To największy konkurs turystyczny w Polsce organizowany przez POT a Certyfikaty POT są najważniejszą nagrodą w branży. Co roku kandydaci reprezentujący atrakcje, wydarzenia, szlaki i obszary ubiegają się o tytuł najlepszego w regionie, a później również w Polsce. Certyfikaty stanowią rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie.
Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach:
• Certyfikat POT
• Złoty Certyfikat POT
• Certyfikat Internautów
• Certyfikat Specjalny

Złoty Certyfikat

Najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, którego wybór wzbudza najwięcej emocji, jest Złoty Certyfikat. Przyznawany jest tylko jednemu kandydatowi. Wybierany jest przez Kapitułę spośród wszystkich produktów turystycznych wyróżnionych w poprzednich edycjach Konkursu Certyfikatem POT i zgłoszonych przez Regionalne Organizacje Turystyczne jako kandydat do Złotego Certyfikatu. Nagrodą główną będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii promocyjnej w roku 2022 o wartości nie mniejszej niż 150 000 zł.

Certyfikaty POT

Certyfikaty POT przyznawane są przez Kapitułę produktom turystycznym istniejącym na rynku nie krócej niż dwa lata, w maksymalnej liczbie 10 w danej edycji Konkursu. Produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT (w tym Certyfikat Internautów oraz Certyfikat Specjalny) zostaną włączone w wybrane działania promocyjne prowadzone przez POT przede wszystkim na rynku krajowym oraz rynkach objętych działaniami Zagranicznych Ośrodków POT.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)