Więcej roślinności w mieście. Gdzie dokonano nasadzeń w ostatnim czasie?

poniedziałek, 5.12.2022 11:08 171 0

W ostatnich dniach Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu wykonał szereg działań poprawiających zieloną ofertę miasta. Dokonano nasadzeń przy ulicy Powstańców Śląskich, na placu Orląt Lwowskich, w ciągu ulicy Nowy Świat i przy ul. Poświęckiej. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Działania na chodniku ulicy Powstańców Śląskich, po zachodniej stronie, między rondem a aleją Hallera. ZZM donosi o posadzeniu suchodrzewu chińskiego i tawuły japońskiej. Polepszenie warunków siedliskowych rosnących tu lip, w tym ograniczenie parkowania to zasługa także Rady Osiedla Powstańców Śląskich.

ZZM urządził skwerek przy wylocie z ul. Tęczowej i przeniósł się z realizacją projektu Wydziału Klimatu i Energii UM pod biurowiec przy Podwalu. 1800 krzewów - tawuła w dwóch odmianach oraz róże, a także trzmielina, dereń biały i hortensja krzewiasta. Górować nad nimi będzie świdośliwa lamarcka w liczbie sztuk trzech prawie 1700 bylin - jeżówka purpurowa w dwóch odmianach, do tego m.in. rozchodnik i krwawnik. Stworzony został ogród deszczowy, czyli zbiornik umożliwiający retencję wód opadowych i wykorzystywanie ich na potrzeby zieleni.

Kilka pnączy od ZZM przy ulicy Nowy Świat.

Zieleniec na ul. Poświęckiej ma nowych lokatorów - graby pospolite i lipy drobnolistne. Sadzenie młodych drzew (od klasy 10–12 cm do 25–30 cm), zgodnie ze "Standardami utrzymania terenów zieleni".

ZZM

Dodaj komentarz

Komentarze (0)