Więcej czasu na zwiedzanie Hali Stulecia

poniedziałek, 20.9.2021 13:01 117 0

Już od najbliższej środy, czyli 20 września, Hala Stulecia zaprasza mieszkańców Wrocławia oraz turystów do Visitor Centre przez 5 dni w tygodniu! Przez ostatni rok, w związku z trwającą pandemią i wynikającymi z niej obostrzeniami, Visitor Centre działało w ograniczonym zakresie, od czwartku do niedzieli.

– Do Wrocławia wrócili turyści zarówno indywidualni, jak i grupowi. Otrzymujemy od nich coraz więcej pytań o możliwość zwiedzania wystawy, dlatego poszerzamy naszą ofertę i otwieramy się również w środy – mówi Jakub Grudniewski, prezes Hali Stulecia. – Mam ogromną nadzieję, że docelowo będziemy obsługiwać gości minimum sześć dni w tygodniu.

Przestrzeń dawnego Centrum Poznawczego została w ubiegłym roku przeprojektowana tak, aby zwiedzanie było jeszcze ciekawsze. Visitor Centre stanowi turystyczną bramę do Hali Stulecia. Interaktywna i multimedialna wystawa przybliża zwiedzającym historię zabytku klasy UNESCO, jakim jest sama Hala.
- Na zwiedzających czekają między innymi dwie wirtualne wycieczki opracowane w technologii Virtual Reality. Dają one możliwość przyjrzenia się Hali Stulecia z nietypowej perspektywy, bo z lotu ptaka. W ich trakcie można poznać samego architekta Hali Stulecia – Maksa Berga, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia – mówi Anna Worsztynowicz, dyrektor Działu PR i Marketingu.
Zwiedzanie Hali Stulecia

Zwiedzanie Visitor Centre i Hali Stulecia jest płatne, bilety kosztują: 20 zł/os. bilet normalny, 15 zł/os. bilet ulgowy, 45 zł bilet rodzinny (2 os. dorosłe + do 3 dzieci), 15 zł/os. bilet grupowy. Turyści mogą również skorzystać z możliwości zwiedzania obiektu z przewodnikiem. Przy Visitor Centre działa także punkt sprzedaży pamiątek, książek i materiałów informacyjnych oraz kasa z biletami na wydarzenia.
– Do Hali oprócz turystów wróciły również eventy, w związku z tym mogą zdarzać się czasowe wyłączenia obiektu ze zwiedzania na czas wydarzeń zamkniętych. Dlatego prosimy, aby każdorazowo przed wizytą sprawdzać dostępność obiektu w kalendarzu dostępności, który znajduje się na naszej stronie internetowej – dodaje Worsztynowicz.

Edukacja

Przy okazji modernizacji Visitor Centre powstała również przestrzeń przeznaczona dla prowadzonych przez Halę Stulecia wielu działań edukacyjnych, w tym zbliżających się warsztatów architektonicznych – Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Architektury. Tematem tegorocznej edycji jest „Moje miasto Wrocław”. Zajęcia odbywają się w soboty, wystartują na początku października, a zakończą się w grudniu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)