Weekendowe połączenia autobusowe do Żórawiny, Siechnic i Kobierzyc

środa, 28.2.2024 13:44 108 0

W odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców już od soboty – 2 marca – Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia uruchamia weekendowe kursy dwóch linii autobusowych: 903 i 913, łączących Wrocław i Gminę Żórawina.

Linie autobusowe 903 i 913 kursują od 21 sierpnia 2021 r. i są efektem nawiązania współpracy pomiędzy Wrocławiem a Gminą Żórawina. Wrocław i Żurawina wspólnie zarządzają i rzowijaja transport publiczny łączący tereny obu gmin. Linia 903 kursuje w relacji: Żórawina – Biestrzyków – Wrocław Tarnogaj, natomiast linia 913 w relacji Żórawina – Wysoka – Wrocław Krzyki.  

Dotychczas linie te kursowały wyłącznie w dni robocze, zaś od 2 marca uruchomionych zostanie łącznie na obu liniach 38 kursów w soboty i 27 kursów w niedziele.

Z rozszerzenia oferty skorzystają przede wszystkim mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia, a także gmin Żórawina, Siechnice oraz Kobierzyce. Poprawa skomunikowania tych obszarów Aglomeracji Wrocławskiej w weekendy była możliwa dzięki skutecznemu współdziałaniu oraz wspólnej partycypacji samorządów w kosztach funkcjonowania tych połączeń.

- Bardzo się cieszę, że dzięki dobrej współpracy pomiędzy samorządami oraz zrozumieniu wspólnych potrzeb mieszkańców Aglomeracji Wrocławskiej, możemy skutecznie i sukcesywnie rozwijać tak oczekiwane przez pasażerów połączenia autobusowe. Jestem przekonana, że w nieodległej perspektywie czasowej zaproponujemy pasażerom kolejne dobre rozwiązania komunikacyjne, jak choćby kolejny etap integracji systemu biletowego i wprowadzenie Urbancard także na liniach 903 i 913 – mówi Paulina Tyniec–Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nowe rozkłady jazdy zostaną udostępnione pasażerom między innymi na stronie www.wroclaw.pl oraz na stronach gmin i operatora linii 903 i 913.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)