Weekend z zabytkami techniki - Walec Ruthermayera pod parą

środa, 20.5.2020 10:36 1010 0

W ramach cyklu Weekendy z czynnymi maszynami w Muzeum Kolejnictwa dziś zapraszamy na najbliższy weekend do tańca z walcem.Znane są walce wiedeńskie i angielskie..... Ale na Przedgórzu Sudeckim znamy jeszcze jeden walc – Ruthermeyera.

Cechuje go inne metrum sięgające 12 atmosfer i 10 ton masy. Zapraszamy do tańca z jedynym sprawnym walcem parowym w Polsce – Ruthermeyerem 704 z 1930 r. Już w najbliższy weekend w kłębach pary i dymu zabytkowy walec parowy Ruthermeyer 704 znów powróci na bocznicę Muzeum aby utwardzić nam drogi. Pokazy 23 i 24 maja od 11.00 do 16.00.  

Muzeum Kolejnictwa to największa zabytkowa parowozownia w Polsce zaprasza na spotkanie z dawną techniką kolejową w najlepszym wydaniu. Blisko 200 pojazdów kolejowych i specjalistycznych zgromadzonych zostało na ponad 2.5 ha otwartej przestrzeni. Pojazdy eksponowane są na blisko 2 km torów. W dniach 23 i 24 maja  w Muzeum organizowane będą przejazdy po bocznicy kolejowej w otwartym wagonie turystycznym prowadzonym przez zabytkową lokomotywę spalinową Ls40 z 1956 r. oraz pokazy utwardzania drogi przez zabytkowy walec parowy. Muzeum przystosowane jest do samodzielnego zwiedzania, ale na chętnych czekać będzie Przewodnik. To łącznie ponad 2,5 ha bezpiecznej i otwartej przestrzeni ekspozycyjnej przystosowanej do zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym odpowiadającym wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

- Wszystkich odwiedzających Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej prosimy o stosowanie się do wyznaczonych zasad bezpieczeństwa. Odwiedzając Nas wspieracie zabytki techniki oraz turystykę  - apeluje muzeum.

Szczegółowe informacje na stronie muzeumtechniki.pl

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz