We Wrocławiu rusza bezpłatny punkt badania znamion

wtorek, 10.5.2016 08:10 21465 2

We Wrocławiu otwiera się stacjonarny punkt bezpłatnych badań znamion. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci 10 maja.

Patrząc, jakim zainteresowaniem cieszą się nasze akcje z czarnym namiotem i bezpłatnymi konsultacjami dermatologicznymi, postanowiliśmy umożliwić wszystkim zainteresowanym osobom skorzystanie z darmowych badań profilaktycznych przez cały rok, w gabinecie lekarskim. Dodatkowym plusem jest to, że do naszego punktu nie potrzeba skierowania od lekarza pierwszego kontaktu – zachęca Katarzyna Galewska z programu Rakoobrona.

Bezpłatne konsultacje dermatologiczne, począwszy od 10 maja, będą się odbywały w każdy wtorek w godzinach 15.00–19.00 w przychodni OTOMED przy ul. Zwycięskiej 14e/4 na wrocławskim Ołtaszynie. Badanie znamion wykona współpracująca z zespołem Rakoobrony lek. dermatolog Katarzyna Nowogrodzka. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna, której można dokonać, dzwoniąc pod numer: 71 715 91 91. Recepcja jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 14.00 – 17.00. Konsultacja obejmuje wyłącznie badanie zmian skórnych pod kątem czerniaka złośliwego.

Do tej pory podczas letnich akcji z czarnym namiotem Rakoobrony przebadaliśmy ponad 2600 osób. Od współpracujących z nami lekarzy wiemy, że wśród pacjentów znalazło się przynajmniej kilkadziesiąt przypadków podejrzenia czerniaka. To tylko udowadnia, że naprawdę warto korzystać z regularnych wizyt u specjalisty – mówi Katarzyna Galewska i dodaje – Pierwszy stały punkt badań znamion otwieramy we Wrocławiu, ale w przyszłości planujemy uruchomienie gabinetów pod egidą Rakoobrony w każdym województwie, w całej Polsce.

Czerniak skóry należy do najgroźniejszych nowotworów złośliwych. W naszym kraju zachorowalność na ten typ raka podwaja się co 10 lat. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Krajowy Rejestr Nowotworów, w 2010 roku czerniaka skóry zdiagnozowano u 2545 osób, a 1191 Polaków umarło z powodu tego nowotworu. Dlatego tak istotne są profilaktyka i informowanie o czynnikach zwiększających ryzyko zachorowania. Tym bardziej, że wykryty we wczesnym stadium czerniak jest w 90% wyleczalny.

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Agae środa, 11.05.2016 15:30
Wszystko pięknie - byleby jeszcze można było się do tej...
Agae środa, 11.05.2016 15:20
Wszystko pięknie - byleby jeszcze można było się do tej...