We Wrocławiu powstanie nowy aquapark

piątek, 7.1.2022 10:19 696 0

Mieszkańcy Zakrzowa już wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnego aquaparku. Powstanie on przy ul. Wilanowskiej do końca 2023 r. Właśnie podpisano umowę z jego wykonawcą.

Już w tym roku wrocławianie będą mogli skorzystać z uroków aquaparku na Brochowie. Z kolei do końca 2023 r. powstanie kolejny taki obiekt – tym razem na Zakrzowie przy ul. Wilanowskiej. 4 stycznia podpisano umowę z jego wykonawcą.

– Już za pierwszym razem udało nam się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę na budowę kolejnego obiektu we Wrocławiu, który szczególnie będzie przydatny zarówno dla mieszkańców północno-wschodniej części miasta, jak i naszych sąsiadów z gminy Długołęka – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Nie zapominamy także o uczniach pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 44, którzy również będą mogli korzystać z uroków nowo powstającego obiektu rekreacyjnego.

Brat bliźniak aquaparku na Brochowie

Basen przy ulicy Wilanowskiej 31 będzie bliźniaczo podobny do budowanego właśnie obiektu na Brochowie. Zaprojektuje i wybuduje go konsorcjum Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z o.o.

– Zainteresowanie klientów naszymi usługami pokazuje, że tego typu obiekty we Wrocławiu są niezbędne. Jesteśmy już w końcowej fazie budowy aquaparku na Brochowie, a teraz będziemy mogli zmierzyć się z kolejnym zadaniem – budową obiektu na Zakrzowie. Mamy nadzieję, że także spełni oczekiwania mieszkańców i będzie miejscem tętniącym życiem – dodaje Grzegorz Kaliszczak, prezes Aquaparku Wrocław.

Będzie nowocześnie i ekologicznie

Obiekt przy ulicy Wilanowskiej 31 wyposażony zostanie w trzy niecki basenowe oraz jacuzzi. Zaplanowano tam również strefę fitness, która będzie składała się z trzech sal zajęciowych i siłowni oraz saunarium, gdzie goście będą mogli skorzystać z uroków saun fińskich i parowych. Nie zabraknie także basenu letniego z podgrzewaną wodą, co w znacznym stopniu zwiększy komfort użytkowania. Teren wokół obiektu zostanie odpowiednio zagospodarowany, z budową niezbędnej infrastruktury parkingowej włącznie.

– Technologicznie obiekt ma być nisko energochłonny i wyposażony w system kogeneracji, czyli odzysku wód popłucznych i wód opadowych. Również w zakresie automatyki i zarządzania obiektem, inwestycja przy Wilanowskiej będzie stanowiła wzorzec proekologicznych i niskokosztowych rozwiązań – dodaje Grzegorz Kaliszczak.

Wykonawca od dnia podpisania umowy ma 22 miesiące na realizację inwestycji. Jej koszt szacowany jest na 39,5 mln zł netto.

Prace na Brochowie idą zgodnie z planem

Trwają zaawansowane prace przy budowie obiektu na Brochowie, gdzie w miejscu dawnego kąpieliska miejskiego przy ulicy Polnej 10, już w maju tego roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z uroków nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. 

– Wszystko przebiega zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem, dlatego nie przewidujemy żadnych opóźnień. Już zakończyliśmy prace związane z elewacją, wylewkami na wszystkich poziomach i kafelkowaniem niecek basenowych. Aktualnie układamy płytki na ścianach, prowadzimy prace w saunarium i te związane z infrastrukturą parkingową – mówi prezes wrocławskiego Aquaparku Grzegorz Kaliszczak.

Czytaj także: https://www.wroclaw.pl/aquapark-brochow-wroclaw

Dodaj komentarz

Komentarze (0)