We Wrocławiu powstały PłucoSkrzydła [Foto]

wtorek, 21.3.2023 13:51 462 0

 Nowy mural autorstwa Kamila Tobiasza, znanego graficiarza, powstał we Wrocławiu przy ul. Krzywoustego 89. Grafika ma zachęcać do zdrowego i ekologicznego stylu życie. Jest także elementem trwającej kampanii 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Dr.Max Zdrowie.

- Tym projektem chcieliśmy zwrócić uwagę wrocławian na kwestię odpowiedzialności człowieka za swoje zdrowie, ale też środowisko naturalne – podkreśla Katarzyna Kozłowska-Panek, jedna z koordynatorek kampanii. W naszym Stowarzyszeniu prowadzimy działania edukacyjne w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki chorób oraz ekologii. Organizujemy bieg ekologiczny EcoRun we Wrocławiu, gdzie za każdego uczestnika sadzimy jedno drzewo. W ubiegłym roku w Lesie Osobowiskim posadziliśmy 1000 dębów – dodaje Kozłowska-Panek

- Mural powstawał kilka dni, gdyż odnowienia wymagał także obiekt, na którym możemy podziwiać ten mural. Ostatnie szlify nad grafiką, którą udało się zakończyć w minioną niedzielę, były połączone z warsztatami prowadzonymi przez autora Kamila Tobiasza, który od 20 lat maluje graffiti w przestrzeni miejskiej.Poprzez właściwe podejście do zdrowia i ekologii uzdrawiamy organizm, tak samo ten projekt dał nowe życie temu miejscu – mówi Kamil Tobiasz.

- Mural powstał na obiekcie, który był zdewastowany od wielu lat. Projekt wywołał bardzo pozytywny odbiór wśród społeczności lokalnej, a jego intensywne i żywe barwy podkreślają istotę grafiki, czyli zdrowie i ekologię – zaznacza artysta.

Obok grafiki znajduje się hasło zachęcające do przekazania 1,5% na Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie (KRS: 0000480745). Za zebrane środki organizacja planuje posadzić kolejne drzewa we Wrocławiu, prowadzić program edukacyjny dla placówek oświatowych oraz organizować m.in. lokalne wydarzenia z bezpłatnymi konsultacjami i badaniami profilaktycznymi.

Tegoroczną kampanię 1,5% dla Stowarzyszenia Dr.Max Zdrowie wspiera także Agata Młynarska.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)