Wcześniej ten teren zagrożony był zalaniem. Modernizacja wału na ul. Ślęzoujście kosztowała miasto ponad 12 mln złotych [SZCZEGÓŁY]

piątek, 29.12.2023 18:43 632 0

W połowie zeszłego roku wał w ciągu ulicy Ślęzoujście stanowił najsłabszy element ochrony przeciwpowodziowej Wrocławia. W szczególności warto tu wspomnieć o mieszkańcach Maślic i Pracz Odrzańskich. Obecnie ujście Ługowiny do Odry zostało zabezpieczone. Wybudowano przepust i zasuwę, która w razie zagrożenia powodziowego zapobiegnie cofnięciu się wód z Odry.

Wał w ciągu ulicy Ślęzoujście  wzmocniony został przesłoną przeciwfiltracyjną, matami bentonitowymi oraz gabionami. Takie przeprowadzenie przebudowy wału pozwoli na gruntowną przebudowę biegnącej po nim drogi. Ulica Ślęzoujście ma nową, cichą nawierzchnię, nowe oświetlenie drogowe oraz balustrady. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów poprawiają progi zwalniające.

Prace trwały rok i kosztowały 12,6 mln złotych. Włączenie zadania do Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły pozwoliło pozyskać dofinansowanie ze środków Skarbu Państwa w wysokości 1/3 tej kwoty.

- Wrocławskie rzeki i mosty są źródłem naszej dumy i zachwytu turystów. Uwielbiamy nadrzeczne spacery i krajobrazy. Takie sąsiedztwo to jednak także przyczyna troski i nieustannej pracy nad bezpieczeństwem przeciwpowodziowym wrocławianek i wrocławian.Dlatego bardzo się cieszę, że na liście ważnych inwestycji kończącego się roku jest przebudowa ul. Ślęzoujście - zaznacza prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

źródło: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/FB

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)