Walizki średnie- czy są odpowiednie do samolotu?

środa, 17.4.2024 11:50 226

Walizki średnie przydają się w podróży, szczególnie podczas lotów samolotem. Ich wybór jest duży, a sprzedawcy nie podają informacji na temat wagi spakowanej torby, ponieważ jest to bardzo ciężkie do oszacowania. Jeśli właśnie poszukujesz bagażu do samolotu, sprawdź, jakie wymiary ma średnia walizka i jaki może być jej orientacyjny ciężar po zapakowaniu.

  • średnia walizka- jak wybrać odpowiednią?
  • jakie wymiary mają średnie walizki?

Średnia walizka- jak wybrać odpowiednią?

Warto wybierać walizki, które będą stosunkowo lekkie, wykonane z trwałych, ale nie dodających dodatkowego obciążenia materiałów. Walizki twarde, które wykonane są z poliwęglanu, są zwykle droższe, ale nadal dość lekkie i poręczne, a przy tym bardzo trwałe. Najniższe ceny mają zwykle walizki wykonane z ABS. To mniej wytrzymały materiał, dlatego jeśli zamierzasz częściej podróżować, wybierz bagaż zrobiony z trwalszych materiałów.

Wybierając walizkę postaw na wygodę i zwróć uwagę na to, czy posiada ona obrotowe kółka, dzięki nim prowadzenie będzie łatwiejsze. Podczas zakupów sprawdź nie tylko trwałość walizki i jej rozmiar, ale także to, jak jest ona wyposażona. Czy ma dodatkowe przegródki lub dołączoną kosmetyczkę? Dzięki takim szczegółom spakowanie się będzie łatwiejsze, a rzeczy nie będą przesypywać się po całym wnętrzu Twojego bagażu. Walizki średnie dostępne są w wielu kolorach i kształtach (także dziecięcych).

Jakie wymiary mają średnie walizki?

Średnia walizka będzie odpowiednim bagażem do samolotu, pod warunkiem że nie przewozisz w niej bardzo ciężkich rzeczy. Zakładając, że spakujesz do niej podstawowe ubrania, buty oraz najpotrzebniejsze kosmetyki, jej ostateczna waga nie powinna przekroczyć 20 kilogramów. Wymiary takiej walizki to około 60 × 40 × 30 cm, a jej pojemność określa się jako 60 litrów. Walizki o tych rozmiarach idealnie zmieszczą się do luku bagażowego, dlatego to najlepszy wybór do podróży liniami lotniczymi.

Wagę nieprzekraczającą 20 kg można osiągnąć, pakując swoje rzeczy do walizki dość luźno. Jeśli będzie ona zapakowana po same brzegi, jej ostateczny ciężar na pewno przekroczy limit dopuszczalny przez linie lotnicze. Warto przemyśleć spakowanie walizki i zważyć ją dodatkowo w domu, korzystając np. z wagi łazienkowej. W ten sposób unikniesz stresującego przepakowywania bagażu na lotnisku.

Wybierając się w podróż samolotem, postaw na walizki średnie, które są w stanie zmieścić dużo, a jednocześnie wpisują się w wymagania większości linii lotniczych.