Wakacyjne półkolonie w Hydropolis

środa, 16.6.2021 14:22 224 0

Nauka przez zabawę przynosi najlepsze rezultaty. W czasie wakacji, w Hydropolis zorganizowane zostaną półkolonie, podczas których dzieci, w przystępny sposób, dostaną sporą dawkę wiedzy o wodzie i środowisku.
 
Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie już po raz kolejny organizuje półkolonie dla najmłodszych w wieku od 6 do 11 lat. Wakacyjna edycja półkolonii będzie pełna zabawy, aktywnego wypoczynku, ciekawych warsztatów i zajęć ekologicznych. Dzieci dowiedzą się między innymi tego, jak na co dzień można troszczyć się o planetę.
 
- Hydropolis to nie tylko niezwykła wystawa przedstawiająca wodę z różnych perspektyw. To także centrum edukacji, ale w czasie wakacji można się u nas pysznie bawić i jednocześnie poznawać świat w zupełnie inny sposób niż w szkole, z książek czy z internetu. Zapraszamy – jesteśmy tu po to, żebyście się dobrze bawili, a oprócz tego uczyli, ponieważ jesteśmy ekspertami w dziedzinie ekologii i tą wiedzą po raz kolejny chcemy się podzielić z najmłodszymi – zachęca Marcin Garcarz, Wiceprezes MPWiK Wrocław.
 
Tradycyjnie podczas letnich półkolonii, oprócz licznych aktywności – dzieci będą mieć też czas na odpoczynek czy smaczne posiłki. Odwiedzą wiele ciekawych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. Wezmą także udział w drużynowej grze miejskiej.
 
- Pierwszego dnia najmłodsi wspólnie z opiekunami zbadają Układ Słoneczny i zbudują własną rakietę kosmiczną. Drugiego dowiedzą się, do czego możemy wykorzystać soję, sól himalajską oraz suszone kwiaty, a owocowe aromaty będą unosić się w powietrzu dzięki własnoręcznie stworzonym odświeżaczom powietrza – mówi Wiola Samborska, Dyrektorka Hydropolis. – Z kolei trzeciego dnia wspólnie nauczymy się rozróżniać mech od porostu i odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego w miastach jest ich coraz mniej oraz stworzymy wyjątkowe roślinne obrazy. Natomiast w czwartek poznamy polskie stroje ludowe i zobaczymy, jak działa krosno tkackie – dodaje Wiola Samborska.
 
W ostatni dzień półkolonii dzieci wybiorą się w podróż do Male-stolicy Malediwów, kraju położonego nad Oceanem Indyjskim. Stworzą tam centrum zarządzania kryzysowego i spróbują przygotować się na katastrofę ekologiczną oraz poznają sposoby, jak się przed nią uchronić. Udział w półkoloniach to gwarancja solidnej dawki wiedzy zdobytej przez zabawę.
 
W tegorocznej ofercie znalazło się aż 6 terminów turnusów: 28.06-02.07, 05.07-09.07, 12.07-16.07, 19.07-23.07, 26.07-30.07, 23.08-27.08. Każda z grup może liczyć maksymalnie 10 uczestników. Zabawa będzie rozpoczynać się codziennie między godzinami 7.30, a 8.00 i kończyć o godzinie 15.30.
 
Koszt półkolonii to 600 zł od uczestnika. Cena obejmuje zajęcia, wejścia do atrakcji turystycznych, wyżywienie i ubezpieczenie dziecka. Wszystko zostało zaplanowane z zachowaniem zasad tzw. reżimu sanitarnego – w trosce o bezpieczeństwo zarówno opiekunów, jak i uczestników półkolonii.
 
Zapisów można dokonać wyłącznie drogą mailową:
 
I, IV, V i VI turnus - Grazyna.Krynska@mpwik.wroc.pl.
II i III turnus - Malgorzata.Morawiec@mpwik.wroc.pl.
 
Liczba miejsc jest mocno ograniczona. O zapisaniu na listę, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)