Wakacyjne półkolonie dla wrocławskich dzieci

piątek, 21.6.2024 12:30 500 0

20 czerwca we wrocławskiej świetlicy Tobiaszki – miejscu dziennego pobytu dla dzieci – odbyło się uroczyste podpisane porozumienia w sprawie wsparcia finansowego dla lokalnych świetlic środowiskowych. Przedstawiciele Centrów Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży oraz marki SHEIN spotkali się, aby wspólnie poinformować o współpracy.

Centra Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży to sieć wrocławskich świetlic środowiskowych, które od paru dekad oferują dzieciom pochodzącym z różnych środowisk społecznych dzienną opiekę. Oprócz organizacji czasu wolnego po szkole koordynatorzy poszczególnych jednostek zajmują się zapewnieniem podopiecznym wsparcia w nauce oraz rozwijaniu ich pasji.

Półkolonie dla podopiecznych świetlic środowiskowych

Dzięki grantowi finansowemu przekazanemu przez markę SHEIN podopieczni świetlic środowiskowych we Wrocławiu będą mieli szansę na aktywne spędzenie czasu i udział w inspirujących zajęciach w ramach półkolonii. Wraz z początkiem wakacji rozpocznie się pierwszy turnus, podczas którego dzieci ze szkół podstawowych będą mogły zwiedzać lokalne muzea, uczestniczyć w warsztatach z eksperymentami oraz zajęciach pobudzających kreatywność, wziąć udział w wycieczkach edukacyjnych czy po prostu dobrze się bawić, grając w kręgle. W czasie dziennej opieki uczestnikom półkolonii zostaną zapewnione ciepłe posiłki i zdrowe przekąski.

Spędzanie wolnego czasu wakacyjnego na ulicy, w parkach, itd. naraża młodsze pokolenie na różnego rodzaju niebezpieczeństwa i patologie. Dlatego tak istotne jest objęcie tej grupy nie tylko opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ale i zaproponowanie im zajęć rozwijających ich zdolności oraz rozwój społeczny czy kulturowy – wyjaśnił podczas spotkania Rafał Karbowniczek, koordynator wrocławskich Centrów Rozwoju i Aktywacji Dzieci i Młodzieży oraz kierownik świetlicy Tęcza.

Pod koniec wakacji zaplanowany jest całodzienny wyjazd edukacyjny dla około setki podopiecznych świetlic. Podczas tego wydarzenia dzieci będą nabywać kompetencje miękkie, takie jak kreatywność, empatia czy współpraca – kluczowych w dalszej nauce w szkole oraz życiu zawodowym.

SHEIN – działa globalnie, wspiera lokalnie

Przekazanie grantu gotówkowego dla świetlic środowiskowych we Wrocławiu nie jest pierwszą tego typu inicjatywą na rzecz dzieci i młodzieży w tym regionie wspieraną przez SHEIN. W przeszłości marka m.in. sfinansowała remont wrocławskiej świetlicy „Boromeo”.

Jednym z filarów społecznej odpowiedzialności SHEIN jest wspieranie regionalnych społeczności. Wierzymy, że pomagając lokalnie, możemy realnie wpłynąć na poprawę warunków życia mieszkańców. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać dotację wrocławskim świetlicom środowiskowym. W takich miejscach pracownicy i wolontariusze mają szansę znacząco odmienić życie swoich podopiecznych – powiedziała Jolanta Stryjczak, Dyrektor ds. Public Relations SHEIN w Polsce.

SHEIN zapowiada również, że nie są to jedyne działania społeczne jakie planuje w Polsce.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)