komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Wagon jak wielka flaga. Na ulice wyjechał Tramwaj Niepodległości

czwartek, 12.11.2020 13:42 , komentarze: 0 , odsłony: 377
kategorie artykułu:

Tramwaj Niepodległości wyjechał 11 listopada na wrocławskie ulice. MPK Wrocław symbolicznie uczciło w ten sposób nasze narodowe święto.

Niebieskie tramwaje to znany w całej Polsce symbol Wrocławia. Jednak z okazji okrągłej, 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, jeden z pojazdów miejskiego przewoźnika przybrał narodowe, biało-czerwone barwy. Kolory polskiej flagi zostały naniesione na jednego z moderusów beta, tramwajów produkcji poznańskiego Modertransu.

– W ten sposób, jako MPK, chcemy się włączyć do radosnego przeżywania święta wszystkich Polaków – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Choć nasza narodowa flaga sama w sobie jest podzielona na dwa barwne prostokąty, to jej kolory łączą nas wszystkich, niezależnie od poglądów, aspiracji, płci, wieku czy zawodu.

Tramwaj Niepodległości wziął udział w uroczystościach 11 listopada przewożąc miejską delegację pod pomnik Wojciecha Korfantego znajdujący się tuż obok przystanku Orla, który na ten jeden dzień stał się symbolicznie przystankiem „Niepodległość”. Biało-czerwony tramwaj udał się później na regularne linie, tak aby mogli z niego korzystać wrocławianie.

Przypomnijmy, że to już drugi tramwaj z motywem historycznym, jakim dysponuje MPK Wrocław. Rok temu, 4 czerwca, kursowanie rozpoczął Tramwaj Wolności, który upamiętnia pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne i historię Wrocławia po roku 1945.

To nie pierwszy raz, gdy przewoźnik włącza się w celebrację ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń. W dniach ważnych rocznic narodowych firma regularnie przyozdabia biało-czerwonymi flagami swoje pojazdy. Tak zresztą stało się również z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem jednak – dodatkowo – po ulicach kursuje niespełna trzydziestometrowy tramwaj, który w całości ma przywodzić na myśl polską flagę każdemu, kto minie go na ulicy.

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 14:06
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele