komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 15 listopada 2018

Alberta, Leopolda

W tym tygodniu ruszy budowa nowego peronu na stacji Wrocław Główny!

czwartek, 8.11.2018 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 106
kategorie artykułu:

W tym tygodniu rozpocznie się budowa nowego peronu nr 6 na stacji Wrocław Główny. W poniedziałek - 5 listopada - nastąpiło przekazanie placu budowy dla firmy Infrakol, realizującej inwestycję. W połowie przyszłego roku nowy peron będzie do dyspozycji podróżnych. 

      Fot. Pixabay

Nowy peron nr 6 stacji Wrocław Gł. będzie miał 200 m długości. Zostanie połączony schodami z głównym tunelem dworcowym (tunelem kasowym). Dostęp do pociągów dla podróżnych o ograniczonej mobilności i pasażerom z cięższym bagażem, ułatwi winda. Będzie to wysoki peron (76 cm), ułatwiający podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron i drogi dojścia będą wyposażone w system oznakowania dotykowego. Zostanie zabudowany też system monitoringu i nowe oświetlenie. Zamontowane zostaną 3 wiaty peronowe. Peron będzie miał system nagłośnienia i tablice informacyjne. 

Druga trasa na peron będzie poprowadzona schodami, od ulicy Suchej, co zapewni szybkie dojście dla podróżnych, korzystających z miejskiej komunikacji autobusowej i PKS-u. Wraz z peronem zostaną wykonane odpowiednie prace na sąsiednim torze wraz z zabudową urządzeń zabezpieczających ruchu kolejowy. Wykonawcą jest firma INFRAKOL Sp. z o.o. Sp. k. Koszt budowy 7,4 mln zł

Peron nr 6 na stacji Wrocław Gł. to kolejny nowy peron na Dolnym Śląsku. Z przebudowanych niedawno peronów korzystają podróżni na stacji Kłodzko Główne i na stacji w Świebodzicach. Trwa przebudowa peronów na stacjach i przystankach na linii z Legnicy do Lubina i z Grabowna Wielkiego do Cieszkowa.  

W Jeleniej Górze budowane są nowe 2 przystanki (Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysłowa) oraz przebudowywane Jelenia Góra Cieplice i Jelenia Góra Sobieszów. W przyszłym roku z nowego przystanku skorzystają podróżni w miejscowości  Mokronos Górny, położonej na odcinku pomiędzy stacjami Wrocław Zachodni i  Smolec. Przebudową zostaną też objęte wszystkie przystanki na rewitalizowanej linii ze Świdnicy do Jedliny Zdrój oraz na linii z Wrocławia Sołtysowic do Jelcza Miłoszyc.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
poniedziałek, 12.11.2018 17:00
poniedziałek, 12.11.2018 15:35
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
części Samsung
Sklep AZE
biura do wynajęcia
New-House
Teagle
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Kserokopiarki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Wypożyczalnia osuszaczy
monitoring GPS