komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 22 lutego 2019

Marty, Malgorzaty

W ten weekend we Wroclavii odbywają się warsztaty kulinarne

piątek, 6.7.2018 12:59 , komentarze: 0 , odsłony: 329
kategorie artykułu:

Od początku wakacji Wroclavia zaprasza mieszkańców Wrocławia na szereg bezpłatnych warsztatów i pokazów kulinarnych, skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W każdym miesiącu w centrum odbędą się 4 odrębne wydarzenia poświęcone kuchni i gotowaniu. 7 lipca zajęcia dla najmłodszych poprowadzi fundacja Grzegorza Łapanowskiego – Szkoła na Widelcu, następnie w kolejnych tygodniach: Beata Śniechowska, szefowie kuchni z restauracji we Wroclavii oraz dietetyk, który zapracowanym wrocławianom podpowie, jak przygotować smaczny i zdrowy posiłek do pracy. 

Do końca roku w strefie Grand Kitchen Wroclavii zaplanowano 24 dni bezpłatnych warsztatów gastronomicznych. Każdy taki dzień to nie tylko warsztaty, ale także pokazy, degustacje oraz animacje ruchowe i plastyczne, a także konkursy przygotowane z myślą o najmłodszych.  Jest to unikalne w swej skali działanie, które promuje edukację kulinarną wrocławian. Zajęcia adresowane są do osób w różnym wieku i o zróżnicowanych potrzebach: zarówno do dzieci z opiekunami, jak i dorosłych; do pasjonatów gotowania i smakoszy dobrej kuchni, jak i do osób zapracowanych, które mają mało czasu na przygotowanie wartościowego posiłku.  

Działania na rzecz lokalnej społeczności

Cykl warsztatów kulinarnych to cześć realizowanej przez właściciela i zarządcę Wroclavii, firmę Unibail-Rodamco-Westfield, strategii o nazwie „Lepsze Miejsca 2030”. Strategia ta obejmuje m.in. długoterminowe działania mające na celu poprawę nawyków żywieniowych i stylu życia dzieci i młodzieży. – Jako grupa od 2016 roku realizujemy globalną strategię CSR, której długofalowym celem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 50 proc., a także wspieranie lokalnych społeczności. Do końca roku we Wroclavii przeprowadzimy szereg warsztatów podnoszących wiedzę na temat zdrowego żywienia wśród młodych i starszych wrocławian. Przeprowadzenie zajęć powierzyliśmy m.in. ambasadorce strefy Grand Kitchen, Beacie Śniechowskiej oraz Fundacji „Szkoła na Widelcu”  – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii.

Nowy partner – Szkoła na Widelcu

Raz w miesiącu – tak jak dotychczas – pokazy w strefie Grand Kitchen Wroclavii prowadzić będzie Beata Śniechowska – ambasadorka tej strefy, mistrzyni kuchni, wielbicielka dań lokalnych i regionalnych. Nowością w programie imprez kulinarnych centrum są natomiast warsztaty współorganizowane przez fundację „Szkoła na Widelcu”. Uczestniczące w zajęciach dzieci w miłej atmosferze zgłębią wiedzę na temat przygotowywania pełnowartościowych posiłków oraz dobrego, zdrowego i naturalnego żywienia. – Razem z Fundacją „Szkoła na widelcu” od niemal 10 lat działamy na rzecz lepszego jedzenia w szkołach i przedszkolach, a także promujemy wiedzę na temat zdrowego odżywiania wśród dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników stołówek – mówi założyciel fundacji, Grzegorz Łapanowski, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich kucharzy.

Co miesiąc 4 ciekawe wydarzenia kulinarne

Plan warsztatów gastronomicznych realizowanych we Wroclavii w lipcu przedstawia się następująco:

  • 07.07.2018 (sobota) – Warsztaty z fundacją „Szkoła na Widelcu”; temat: kuchnia wielkopolska;
  • 14.07.2018 (sobota) – Super Food, czyli pokazy Beaty Śniechowskiej; temat: sezonowe owoce i warzywa, na słodko i wytrawnie;
  • 21.07. 2018 (sobota) – Kuchnie świata, czyli pokazy kulinarne z udziałem szefów restauracji mieszczących się we Wroclavii; temat: kuchnia orientalna;
  • 26.07.2018 (czwartek) – Dieta dla zapracowanych; temat: pożywne i zdrowe koktajle.
 

Wasze komentarze


wtorek, 19.2.2019 16:32
poniedziałek, 18.2.2019 10:39
czwartek, 7.2.2019 19:31
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki