komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

W środku dnia próbowali ukraść katalizator z zaparkowanego pojazdu

poniedziałek, 16.11.2020 10:20 , komentarze: 0 , odsłony: 371
kategorie artykułu:

Kara pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Wrocławia, którzy tuż przed południem próbowali skraść katalizator z jednego z pojazdów zaparkowanych na wrocławskim Grabiszynku. Policyjni wywiadowcy ujawnili przy nich sprzęt mogący służyć do popełnienia przestępstwa m.in. elektronarzędzia, ale również narkotyki. Teraz odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

Arogancja osób łamiących prawo czasem zaskakuje nawet samych policjantów. Tak też było na początku tygodnia na jednej z ulic wrocławskiego Grabiszynka. Funkcjonariusze referatu wywiadowczego patrolowali właśnie rejon służbowy, kiedy od oficera dyżurnego otrzymali polecenia pojechania w okolice ulicy Stalowej. Tam według relacji świadka, dwóch mężczyzn miało włamać się do zaparkowanego pojazdu.

Funkcjonariusze bez włączania sygnałów uprzywilejowania, aby nie spłoszyć podejrzanie zachowujących się mężczyzn, podjechali pod wskazany w zgłoszeniu adres. Policjanci zauważyli dwie osoby, które manipulowały przy zaparkowanym Renault. Jeden z nich właśnie składał dwa lewarki samochodowe, a drugi wkładał do stojącego obok pojazdu fragment układu wydechowego.

Mężczyźni byli bardzo zaskoczeni, kiedy podeszli do nich funkcjonariusze, przedstawiając się i okazując legitymacje służbowe. Przy 35-latku oraz 28-latku policjanci ujawnili sprzęt mogący służyć do demontażu części samochodowych, między innymi elektronarzędzia, lewarki i wkrętaki. Przy jednym z mężczyzn wywiadowcy zabezpieczyli również opakowanie z białym proszkiem. Jak przyznał sam 35-latek, była to amfetamina w ilości kilkunastu porcji handlowych.

W mieszkaniu starszego z mężczyzn policjanci ujawnili również pęk kluczy do różnych samochodów. Obaj zatrzymani wrocławianie trafili do jednostki przy Grabiszyńskiej, gdzie przeprowadzono z nimi dalsze czynności. Tam też funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od właściciela Renault, z którego został wycięty tłumik wraz z katalizatorem. Wartość strat została oszacowana na ponad 500 złotych.

Obaj mężczyźni muszą liczyć się z poniesieniem poważnych konsekwencji. Kradzież mienia zagrożona jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie substancji odurzających to maksymalnie 3 lata więzienia. O tym, jaką karę poniosą zatrzymani przez policjantów wrocławianie, zadecyduje teraz sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 14:06
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele