W niedzielę szlagier ekstraklasy - Ślęza gra z Artego

piątek, 23.3.2018 15:52 687 0

Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy nadal mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Jednocześnie w przypadku choćby jednej porażki grozi im spadek na piątą lokatę. Być może niektóre wątpliwości zostaną rozwiane po niedzielnym (25 marca) meczu wrocławianek z Artego Bydgoszcz. Początek o godz. 16:00 w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.

Finisz ekstraklasy zapowiada się niezwykle interesujące. Po środowych meczach 24. kolejki (Ślęza z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec grała awansem już w lutym) najmniej porażek ma Artego Bydgoszcz (cztery). Pięć razy przegrywały zespoły Wisły CanPack i Ślęzy, a sześć CCC Polkowice i Energa Toruń. Sytuacja jest o tyle ciekawsza, że przed wrocławiankami spotkania z Artego i Wisłą CanPack (oba przed własną publicznością).

Aby podtrzymać szansę na pierwsze miejsce, w niedzielę wrocławianki muszą wygrać. Wtedy zrównają się z bydgoszczankami punktami, a jednocześnie będą miały lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Na wyjeździe bowiem Ślęza wygrała 58:52. Najwięcej punktów dla mistrzyń Polski zdobyły wówczas Kourtney Treffers (13), Marissa Kastanek (11) oraz Sharnee Zoll-Norman (10).

Artego utrudniło sobie możliwość zajęcia pierwszego miejsca środową porażką w Krakowie z Wisłą CanPack. Bydgoszczanki niewiele miały do powiedzenia w starciu z wicemistrzem Polski, przegrywając aż 61:86. To była ich druga poraża z „Białą Gwiazdą” w tym sezonie.

W Energa Basket Lidze Kobiet Artego przegrywało i ze Ślęzą, i z Wisłą, ale zupełnie inaczej było w Pucharze Polski. W turnieju finałowym w Gdyni bydgoszczanki odniosły dwa efektowne zwycięstwa. Do tego pokonały CCC Polkowice i w pełni zasłużenie zdobyły to trofeum po raz pierwszy w historii klubu.
Styczniowy turniej finałowy Puchary Polski to był najlepszy okres w sezonie dla Artego. Warto wspomnieć, że zespół trenera Tomasza Herkta rywalizował także w Pucharze Europy. Odpadł na tym samym etapie, co Ślęza, czyli w 1/8 finału, przegrywając zdecydowanie dwumecz z francuskim Carolo Basket.

Liderkami Artego pod względem zdobywanych punktów są Amerykanki Jennifer O’Neill i Denesha Stallworth. Niezwykle waże role w zespole odgrywają także byłe lub obecne reprezentantki Polski: Julie McBride, Justyna Żurowska-Cegielska, Elżbieta Międzik, Agnieszka Szott-Hejmem, czy Julia Adamowicz. Wielkim zagrożeniem pod koszem jest także Serbka Dragana Stanković.

Początek meczu Ślęza – Artego w niedzielę o godz. 16:00 w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim. Bilety w cenie 15 i 7 złotych można kupować w przedsprzedaży w serwisie www.biletin.pl do godz. 23:59 w sobotę. Wejściówki będą dostępne także w kasie hali bezpośrednio przed spotkaniem.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)