komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

W Dolnośląskim Centrum Filmowym rusza 16. edycja Millennium Docs Against Gravity!

piątek, 10.5.2019 20:05 , komentarze: 1 , odsłony: 453
kategorie artykułu:

Ponad 80 filmów dokumentalnych z całego świata, spotkania z twórcami, dyskusje, warsztaty, wydarzenia dla dzieci i seniorów oraz pokazy z audiodeskrypcją – już dziś w Dolnośląskim Centrum Filmowym startuje wrocławska odsłona 16. Millennium Docs Against Gravity, największego festiwalu filmów non-fiction w Polsce!

Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie

W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem „Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie”. Na festiwalu ponownie stawiamy na mocną różnorodność tematyczną. Pokażemy dzieła przybliżające rolę zaangażowanego dziennikarstwa i emocjonujące związki filmu ze sztuką, obrazy poruszające kwestie związane z ekologią i zmianami klimatycznymi oraz odkrywające przyszłość współpracy ludzi z robotami. Nie zabraknie także tytułów o psychologii, sporcie, architekturze i świecie mody.

Hity festiwalu

Wśród niewątpliwych przebojów festiwalu wyróżnić można najnowszy film legendy kina Wernera Herzoga „Herzog/Gorbaczow”, dokumentalny debiut Petera Jacksona „I młodzi pozostaną”, a także „Varda według Agnès” – ostatnie dzieło prekursorki francuskiej Nowej Fali Agnès Vardy. Nie można przegapić też imponującego filmu Jennifer Baichwal „Antropocen: epoka człowieka”.

Grand Prix Dolnego Śląska

W tym roku o zwycięstwo w konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnego Śląska ubiegać się będzie trzynaście tytułów. Wśród nich znajdują się m.in. obsypana nagrodami na Sundance „Kraina miodu” Tamary Kotewskiej i Ljubomira Stefanowa, „Magiczne życie V” Tonislava Hristova oraz najnowszy film Madsa Brüggera „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”.

Rozmowy z twórcami

W maju do Wrocławia przyjadą też twórcy prezentowanych na festiwalu filmów. Spotkamy się z m.in. Roberto Minervinim („Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?”), Francois-Xavier Drouetem („Czas lasów”) i Barbarą Miller ( „Cała przyjemność po stronie kobiet”). Spotkania rozpoczynać się będą po zakończeniu seansu danego filmu.

Więcej niż filmy

Tegoroczna odsłona festiwalu to także liczne wydarzenia towarzyszące. Odbędzie się aż dziesięć dyskusji i debat z zaproszonymi ekspertami, trzy spotkania warsztatowe, zajęcia Akademii Dokumentalnej dla Seniorów i Akademii OKI DOKI, pokazy filmów z audiodeskrypcją, głośne czytanie podczas prologu Europejskiej Nocy Literatury oraz dwa seanse w trakcie Nocy Muzeów. Wieczorami zapraszamy także na muzyczne wydarzenia i chwilę wytchnienia do klubu festiwalowego Czuła jest Noc (ul. Kolejowa 8).

Bilety

Bilety w cenach 12 i 15 złotych (pojedyncze seanse, cena zależna od godziny projekcji) dostępne są w kasach DCFu, na www.dcf.wroclaw.pl oraz na www.mdag.pl. Przy zakupie dziesięciu lub więcej biletów, każdy z nich kosztował będzie tylko 10 złotych. Bilet rodzinny na filmy z sekcji OKI DOKI kosztuje 10 złotych za osobę. Bilety dla seniorów (za okazaniem dowodu uprawniającego do zniżki) także kosztuje 10 złotych.

 

Wasze komentarze

Oby były to bardzo dobre filmy. Ja napisałem dwa scenariusze...
sobota, 11.05.2019 04:19 autor: Walerian Domanski
dzisiaj, 9 godz temu
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
poniedziałek, 21.9.2020 10:11
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki