Nowy szpital onkologiczny powstanie za 8 lat na Złotnikach

czwartek, 7.5.2015 14:32 7318 0

Za 8 lat Dolnośląskie Centrum Onkologii z pl. Hirszfelda przeniesie sią na Złotniki do nowego szpitala onkologicznego. Przez osiem lat szpital na Złotniki będzie przenoszony modułowo. Wicemarszałek Jerzy Michalak zapowiedział także, że wielce prawdopodobne jest, że na Złotniki przeniesie się także Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc.

Nowy szpital będzie zlokalizowany obok Nowego Szpitala Wojewódzkiego na Stabłowicach, a dokładniej po drugiej stronie ulicy Kosmonautów.

Inwestycja pochłonie pół miliarda złotych, jednak jak zapowiadają marszałek Przybylski i wicemarszek Michalak, jest pomysł, aby budowa szpitala odbyła się na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Wtedy w przedsięwzięciu mógłby wziąć udział KGHM.

- Miasto deklaruje, że poszerzy ulicę Kosmonautów, gdyż za 8 lat w tym rejonie będą dwa duże szpitale - podkreślił marszałek Cezary Przybylski. Poszerzona Kosmonautów miałaby mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Dyrektor DCO - Adam Maciejczyk

Adam Maciejczyk, dyrektor DCO, który w grudniu zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Tatuśkę dodaje, że zanim centrum przeniesie się na Złotniki, to na terenie DCO w przyszłym roku wybudowany zostanie oddział tzw. Breast Unit dla pacjentek z rakiem piersi. 

Maciejczyk zapewnił też, że został zażegnany spór z radioterapeutami, którzy nie zgadzali się na wydłużenie czasu pracy. - Obecnie nie ma żadnego sporu - kwituje szef DCO.

Adam Maciejczyk poinformował również, że trwają przygotowania do uruchomienia nowej placówki Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze. - Budowa ruszy jeszcze w tym roku na terenie przy szpitalu. Otwarcie planowane jest na lato przyszłego roku - mówił Maciejczyk.

Adriana Boruszewska Doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)