W czerwcu rozpoczyna się sezon na wrocławskich basenach i kąpieliskach

środa, 24.5.2023 14:18 161 0

Dwa obiekty kąpielowe zarządzane przez WCT Spartan: Kąpielisko Glinianki przy ul. Kosmonautów 2 i Pływalnia letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej ruszą najwcześniej 3 czerwca.

Na ten dzień będziemy gotowi, przy czym ostateczną decyzję o otwarciu uzależniamy od warunków atmosferycznych. To jeszcze okres szkolny, zatem przy kiepskiej aurze frekwencja byłaby niska. Możemy też wystartować na kolejny weekend, a najpóźniej 17 czerwca – tłumaczy Maciej Moczko, rzecznik prasowy spółki WCT Spartan, która jest gospodarzem obiektu.

Kąpielisko Glinianki

to jedno z najpopularniejszych wrocławskich kąpielisk. W ubiegłym sezonie odwiedziło je ponad 26 560 tys. osób. Otwarte będzie codziennie w godzinach 9 – 19.

Kąpielisko położone jest nieopodal Stadionu Wrocław. To teren o łącznej powierzchni 17 hektarów w obrębie, którego znajdują się trzy jeziorka o powierzchni ok 10 hektarów.

Jeszcze przed sezonem zostały przeprowadzone niezbędne prace inwestycyjnie. Aktualnie obszar obiektu jest ogradzany nowym, szczelnym płotem. Plaża została wydłużona o 80 metrów i poszerzona o 2 metry. Wysypane zostało 400 ton nowego piasku. Budynek kasowy, szatnie i prysznice zostały odświeżone. Na kąpielisku pojawią się nowe leżaki (50 sztuk), które zostaną udostępnione w ramach zakupionego biletu wstępu. Koszty zakupów inwestycyjnych, remontów i przygotowania do sezonu to ok. 550 tys. zł. 

Na terenie kąpieliska pojawią się 4 punkty gastronomiczne z urozmaiconym menu. Będą to m.in. foodtracki lub kontenery gastronomiczne z ciepłymi potrawami, typu pierogi, makarony, pizza, dania wegetariańskie, ale też fast food (frytki, burgery, zapiekanki, hot dogi itp.) oraz słodkościami (lody, wyroby cukiernicze).

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane zostały boiska do siatkówki plażowej, stoły do gry w tenisa stołowego oraz Wakepark,

Pływalnia letnia Orbita

Od pogody będzie uzależnione również otwarcie sezonu na nowoczesnej pływalni letniej Orbita przy ul. Wejherowskiej. W zeszłym sezonie odwiedziło ją ponad 80 tys. osób.

Czekamy na piękne, słoneczne lato w tym roku we Wrocławiu. Jesteśmy już na ostatniej prostej z przygotowaniami kompleksu basenów letnich przy ul. Wejherowskiej do sezonu. Wszystkie najważniejsze prace zostały wykonane teraz tylko czekamy na wyniki badania wody i przede wszystkim na piękną pogodę, bo to od niej uzależniamy datę otwarcia. Ale uspokajam, że nawet mimo niesprzyjającej aury baseny zostaną otwarte nie później niż 17 czerwca – mówi Dariusz Kowalczyk, Prezes WCT Spartan.

Pływalnia Letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej 34, otwarta będzie codziennie w godzinach 9-19.  To kompleks trzech basenów odkrytych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, wybudowanych na The World Games w 2017 roku.

- Basen pływacki o wymiarach 50 x 25 m i głębokości od 1,6m do 1,8m

- Basen rekreacyjny o wymiarach 50 x 25 m w którym oprócz strefy wydzielonej do pływania jest strefa wypłycona wraz ze zjeżdżalniami. Głębokość od 1m do 1,4m.

- Brodzik dla dzieci - niecka basenowa ok 200 mkw. o głębokość 40 cm z fontanną, a w pobliżu plac zabaw dla dzieci.

Nad bezpieczeństwem korzystających z pływalni czuwać będzie 5 ratowników. Na terenie pływalni letniej znajdują się punkty gastronomiczne, przebieralnie, szatnie (szafki na 5 zł - zwrotne) i sanitariaty.

Dla klientów przygotowanych zostało 120 szt. bezpłatnych leżaków, a także wzbogacona oferta gastronomiczna. W upalne dni planowane są różne sportowe animacje dla korzystających z basenów. Będziemy zachęcali do wzięcia udziału w zajęciach fitness, Aqua-fitness, Jogi i treningu funkcjonalnego w plenerze.  Na pływalni honorowane będą karty Rodzina Plus, Multisport, PZU Sport i Medicover.

Nowością w tym roku jest możliwość zakupu biletów i karnetów przez internet. Dzięki sprzedaży internetowej liczymy na sprawniejszą i szybszą obsługę, a przede wszystkim na skrócenie kolejek, które szczególnie w upalne dni tworzą się przed wejściem na pływalnię. Osoby z biletem internetowym będą miały osobne wejście. Oprócz tego, aby zachęcić do zakupów przez internet cena biletów będzie niższa nawet o 2-3 zł niż w okienku kasowym – mówi Dariusz Kowalczyk, Prezes WCT Spartan.

W internetowej sprzedaży pojawia się również 30-dniowe karnety, stworzone są z myślą o osobach, które często korzystają z pływalni lub planują spędzić wakacje we Wrocławiu.

- karnet ulgowy               300 zł

- karnet normalny          370 zł

Karnet ważny jest 30 dni od daty zakupu

Zarówno na pływalni letniej Orbita jak i na kąpielisku Glinianki dyżur pełnić będą ratownicy, którzy dbać będą o nasze bezpieczeństwo, aby nikomu nic się nie stało. Sezon letni potrwa tradycyjnie do końca sierpnia – dodaje Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

 

LETNIE PÓŁKOLONIE SPORTOWE DLA DZIECI– półkolonie inne niż wszystkie!

Lato coraz bliżej, dlatego warto pomyśleć już teraz o zapisaniu swoich pociech na półkolonie sportowe we Wrocławiu.

W tym roku, WCT Spartan planuje zorganizować aż w pięciu lokalizacjach we Wrocławiu PÓŁKOLONIE SPORTOWE oparte na różnych dyscyplinach sportowych.

Wszystkie nasze półkolonie zgłoszone są do kuratorium oświaty.

  •          półkolonie pływacko- rolkarskie                            - ul. Wejherowska 34    koszt: 849 zł/os.
  •          półkolonie tenisowo – rolkarskie           - ul. Spiska                         koszt: 849 zł/os.
  •          półkolonie piłkarsko - sportowe             - ul. Krajewskiego          koszt: 820 zł/os.
  •          półkolonie piłkarsko - sportowe             - ul. Lubińska                    koszt: 820 zł/os.
  •          półkolonie sportowe                                   - ul. Hallera                        koszt: 749 zł/os.

Każdy turnus to 5 dni sportowych aktywności. W zależności od wybranej półkolonii i od posiadanych umiejętności dzieci nauczą się lub będą doskonaliły podstawowe techniki pływania, jazdy na rolkach, gry w tenis i piłkę nożną. A wszystko to pod czujnym okiem doświadczonej kadry trenerów i instruktorów. Oferujemy opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30 - 16.30, od poniedziałku do piątku. Zapewniamy śniadania, obiady, podwieczorki i dobra zabawę.

W razie niepogody zajęcia sportowe przeprowadzone będą na płycie lodowiska w hali Orbita i przy ul. Spiskiej, jak również w hali sportowej czy tenisowej przy ul. Lubińskiej i Krajewskiego. Dzieci, w pierwszym dniu turnusu, podzielone zostaną na grupy zależnie od wieku oraz umiejętności. Każdy z uczestników na koniec półkolonii, oprócz niezapomnianych wrażeń, otrzyma upominek.

Więcej informacji nt. cen półkolonii letnich znaleźć można na https://spartan.wroc.pl/polkolonie-sportowe. Zapisy już trwają, wystarczy wybrać rodzaj półkolonii lub lokalizację i wysłać zgłoszenie!

Wśród innych atrakcji są m.in.:

- możliwość zdawania egzaminu na kartę pływacką

- szkolenie - bezpieczeństwo nad wodą, podstawy udzielania pierwszej pomocy

- wyjście do parku trampolin,

- wyjście na basen

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)