komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

UWrHelp+ - samorząd studencki UWr pomaga w pandemii!

piątek, 20.11.2020 12:07 , komentarze: 0 , odsłony: 155
kategorie artykułu:

UWrHelp+ to inicjatywa Samorządu Studentów UWr i społeczności akademickiej dobrze znana i kojarzona we Wrocławiu. W tym roku tradycyjna akcja UWrHelp+ ma nieco inny niż zazwyczaj wymiar – nie będzie zbiórki krwi i rejestru dawców szpiku kostnego, ale skupimy się na pomocy związanej z pandemią koronawirusa. Działania polegać będą na pomocy w drobnych czynnościach życia codziennego wszystkim potrzebującym, którzy ze względu na swój wiek lub stan zdrowia chcą ograniczyć wychodzenie z domu. Pomożemy w codziennych zakupach, wyprowadzimy psa, a jeśli potrzeba – pogadamy przez telefon. Pomożemy także w innych sytuacjach – wystarczy dać nam znać. 

W działaniach UWrHelp+ chodzi o to same wartości, na których skupiamy się podczas corocznych akcji – wrażliwość, empatię, a przede wszystkim o pomoc i dostrzeżenie drugiego człowieka. Zespół będzie udzielał wsparcia w ramach społeczności akademickiej UWr, ale również i poza nią. Zespół pomoże emerytowanym pracownikom UWr, ale też obecnym pracownikom i studentom UWr.

Do zespołu może dołączyć każdy student UWr. Trzeba się skontaktować z jednym z koordynatorów, a ci pokierują dalej i wskażą, jak najlepiej można pomóc.

Oczywiście pamiętamy, że działamy w szczególnych warunkach, podczas pandemii. Nie zapominamy o bezpieczeństwie swoim i innych osób, zachowujemy szczególną ostrożność. Staramy się unikać bliskich kontaktów (przebywania w bezpośredniej bliskości, czyli twarzą w twarz, w odległości mniejszej niż 2 metry przez ponad 15 minut, bezpośredniego kontaktu fizycznego, przebywania przez co najmniej kwadrans w pomieszczeniu zamkniętym z obcymi osobami) i przestrzegamy kluczowych zasad (dystans od innych osób wynoszący min. 1,5 metra, częste mycia rąk lub dezynfekcja, zasłanianie ust i nosa).

Jak skorzystać z pomocy?

Pomoc realizowana jest poprzez specjalny adres internetowy zespołu UWrHelp+:  zespoluwrhelp@uwr.edu.pl. Emerytowani pracownicy mogą także zgłaszać się telefonicznie do prodziekanów ds. studenckich na Wydziałach, na których pracowali.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 30.11.2020 09:08
sobota, 28.11.2020 10:58
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele