komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Uwaga kierowcy! Dziś policyjna akcja "Prędkość"

środa, 14.8.2019 11:08 , komentarze: 0 , odsłony: 623
kategorie artykułu:

Od wczesnych godzin rannych, na terenie miasta i powiatu wrocławskiego, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci sprawdzają m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Podczas ostatniej tego typu akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 300 pojazdów. Niestety nie wszyscy kierowcy jechali zgodnie z przepisami.

Działania mają charakter „kaskadowych” pomiarów statystycznych. Oznacza to częstą zmianę miejsca pomiaru prędkości, które uzależnione jest od występujących zagrożeń oraz intensywności łamania przepisów drogowych przez kierowców w danym obszarze.

Akcja ma na celu, nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości, do obowiązujących przepisów kodeksu drogowego bądź do panujących na drodze warunków atmosferycznych, niejednokrotnie prowadzą do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

Funkcjonariusze prowadząc tego typu działania, reagują też w ten sposób na stałą potrzebę wyrabiania u kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna.

Policjanci podczas ostatniej tego typu akcji skontrolowali łącznie blisko 300 pojazdów.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 13:53
środa, 16.9.2020 13:45
środa, 9.9.2020 08:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki