Utrudnienia w ruchu! Prace konserwacyjne w tunelach samochodowych i realizacja zdjęć filmowych

piątek, 19.4.2024 10:21 214 0

ZDiUM informuje, ze w ciągu najbliższych dni wystąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu związane:
- z pracami konserwacyjnymi w podziemnych tunelach samochodowych pod placem Dominikańskim (dwa najbliższe weekendy),
- realizacją zdjęć do serialu historycznego.

Tunele samochodowe - plac Dominikański:

Na dwa najbliższe weekendy zaplanowaliśmy prace porządkowe w tunelach Dominikańskich. Będą się wiązały z wyłączeniem z ruchu kolejno obu tuneli. Ruch kołowy w godz. 22:00-6:00 będzie się odbywał wyłącznie górą. W nocy z piątku na sobotę 19/20 kwietnia prace będą prowadzone w tunelu południowym, po stronie biurowca Brama Oławska (kierunek ul. Traugutta). 
W kolejny weekend, 26/27 kwietnia, analogiczne prace przeprowadzimy w tunelu północnym, po stronie Galerii Dominikańskiej (kierunek ul. Kazimierza Wielkiego). Przepraszamy za utrudnienia.

Realizacja zdjęć do serialu historycznego:

Wrocławskie ulice jeszcze w kwietniu staną się planem zdjęciowym dla powstającego serialu, realizacją przedsięwzięcia zajmuje się wrocławskie studio ATM. Oznacza to czasowe zmiany w organizacji ruchu w postaci wstrzymywania ruchu na czas ujęcia, zajęcia miejsc postojowych i czasowe wyłączenie ruchu kołowego.

Termin zdjęć i lokalizacje:
20.04 -  Bulwar Kaczyńskich - czasowe wstrzymania ruchu pieszego i rowerowego przy urzędzie wojewódzkim.

20.04 - róg Powstańców Śląskich i Sztabowej - przy zabytkowej kamienicy (dawniej należącej do Taurona), zajęcie miejsc postojowych przy Sztabowej (wlot od Pocztowej) oraz chodnika z przystankiem A dla linii nocnych na Powstańców Śląskich. Ręczne sterowanie ruchem przez ekipy filmowe.

21.04Plac Uniwersytecki i Kuźnicza - to deptaki bez ruchu kołowego, czasowe wstrzymania ruchu pieszego i rowerowego na realizację ujęcia. Ręczne sterowanie ruchem przez ekipy filmowe.

23.04 i 24.04 - Szajnochy - wyłączenie miejsc postojowych, wstrzymanie ruchu przelotowego całkowite lub tylko na czas ujęcia. Ręczne sterowanie ruchem przez ekipy filmowe.
Eliminacja parkowania i ruchu z Szajnochy skutkuje zmianami w organizacji ruchu na ulicach Psie Budy, Gepperta i Ofiar Oświęcimskich - będą to zmiany w zakresie dostępności miejsc postojowych w związku z koniecznością przeniesienia z Szajnochy niebieskich kopert oraz czasowe regulacje kierunków ruchu.

26.04 - Ostrów Tumski - zajęcie miejsc postojowych na placu Katedralnym, Świętokrzyskiej i Kanonii. Czasowe wstrzymywanie ruchu na czas ujęcia. ręczne sterowanie ruchem przez ekipy filmowe. Plan zdjęciowy sięga od placu Katedralnego aż do mostu Tumskiego i ulicę Świętokrzyską.

29.04 i 30.04 - Włodkowica - plan zdjęciowy i zaplecze techniczne, głównie od Krupniczej do św. Antoniego, ręczne sterowanie ruchem przez ekipy filmowe.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)