Uszkodził kilka samochodów i trafił do aresztu

sobota, 3.4.2021 11:00 210 0

27-letni mężczyzna został zauważony, gdy niszczył auta zaparkowane w rejonie ulicy Strzegomskiej. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i od razu namierzyli sprawcę, który był nieopodal miejsca zdarzenia. Jak się okazało, mężczyzna miał już wcześniej problemy z prawem i w związku z tym, był poszukiwany do odbycia kary w pozbawienia wolności. Ponadto dzień wcześniej, usiłował włamać się do sklepu spożywczego, jednak nieskutecznie. Całe zajście nagrały kamery umieszczone przy wejściu od strony zaplecza. Teraz jego pobyt w więzieniu może wydłużyć się na kolejne lata, ale o tym zadecyduje sąd.

Wrocławscy policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego, patrolując popołudniem rejon Kozanowa, zostali pilnie wezwani na osiedle Muchobór Mały, gdzie nieznany mężczyzna miał niszczyć zaparkowane samochody. Chwilę później byli już na ulicy Strzegomskiej i ujawnili trzy uszkodzone auta. Osobowy Volkswagen, Mini oraz Hyundai miały pourywane lusterka, a także widocznie wgniecenia i zadrapania lakieru. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli penetrację okolicy w poszukiwaniu sprawcy.

W bardzo krótkim czasie zauważyli nieopodal mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez świadka zdarzenia. Kiedy mundurowi go zatrzymali, okazało się, że sprawcą dewastacji aut, jest 27-letni wrocławianin. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazał się on być osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Wykonując czynności w tej sprawie, funkcjonariusze ujawnili jeszcze dwa inne pojazdy, które uszkodzone zostały pojazdy przez 27-latka. Był to osobowy Opel oraz Mercedes.

Ponadto wyszyły na jaw kolejne czyny wrocławianina. Otóż zdemolował on dekoracje w jednym ze sklepów spożywczych i ukradł napoje, a dzień wcześniej, usiłował się do niego włamać. Nie wszedł do środka, ale sytuację zarejestrował sklepowy monitoring.

Mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny. W trakcie interwencji, wobec policjantów kierował słowa ogólnie uważane za obraźliwe oraz groźby.

Właściciele uszkodzonych samochodów łącznie oszacowali szkody na ponad kilka tysięcy złotych.

27-latek trafił do zakładu karnego, a jego kara może się teraz mocno wydłużyć o kolejne lata. O tym jednak zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym, za przestępstwa jakich się dopuścił, czyli kradzież z włamaniem, uszkodzenie cudzej rzeczy, a także znieważenie funkcjonariuszy może grozić mu do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz