komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Uszkodził 8 zaparkowanych pojazdów - był pijany

poniedziałek, 16.11.2020 10:23 , komentarze: 0 , odsłony: 496
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu zaparkowanych przy jezdni samochodów. Na miejscu zastali świadka, który wskazał im sprawcę zdarzenia i jego pojazd. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności wobec 54-letniego kierującego osobowym BMW i wówczas okazało się, że przyczyną utraty panowania nad prowadzonym pojazdem, był alkohol. Badanie wykazało ponad 2.5 promila tej substancji w organizmie wrocławianina.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego o godzinie 13.00 zostali skierowani na ulicę Dobrzyńską, gdzie miał oczekiwać świadek zdarzenia drogowego z ulicy Krasińskiego. Funkcjonariusze już po chwili byli na miejscu i po szybkim rozeznaniu się w sytuacji zatrzymali 54-letniego kierującego osobowym BMW.

Ustalenie przebiegu, a także potencjalnej przyczyny zdarzenia nie było trudne. Kierujący BMW jadąc ulicą Krasińskiego, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego uderzył w zaparkowane przy jezdni samochody. Niestety dla kilku właścicieli pojazdów to dzień poprzedzający 13. w piątek nie należał do najszczęśliwszych. Na skutek tej nieodpowiedzialnej jazdy uszkodzeniu uległo 8 pojazdów, a także auto sprawcy.

54-latek nie miał jednak zamiaru pozostawać na miejscu i próbował kontynuować jazdę, ale ze względu na poważne uszkodzenia prowadzonego przez siebie pojazdu, było to niemożliwe. Dzięki telefonowi świadka zdarzenia, a także szybkiej reakcji funkcjonariuszy mężczyzna odpowiedzialny za zaistniałą sytuację został zatrzymany.

Przyczyną braku możliwości bezpiecznego prowadzenia pojazdu był zapewne krążący w jego organizmie alkohol. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 54-latka, a także dowód rejestracyjny jego pojazdu. Dalszą podróż mężczyzna kontynuował już w towarzystwie policjantów, zmierzając w kierunku najbliższego komisariatu.

Na szczęście uszkodzone pojazdy to jedyny skutek zdarzenia, do którego doprowadził wrocławianin, ale wielokrotnie jazda na tzw. podwójnym gazie niesie za sobą tragiczne skutki.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd, a zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone również, że ubezpieczyciel BMW nie będzie chciał pokryć szkód wyrządzonych przez lekkomyślnego kierującego ze względu na jego stan trzeźwości, a wtedy zostanie on zobowiązany do pokrycia kosztów z własnej kieszeni.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 14:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki