komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 18 września 2018

Irmy, Stanislawa

Usiłował sprzedawać przechodniom małe pieski, które trzymał w torbie

środa, 6.6.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1056
kategorie artykułu:

W ścisłym centrum miasta grupa osób odebrała trzy szczeniaki, które 48-letni mężczyzna usiłował sprzedać. W opinii przechodniów zwierzęta cierpiały i nie były odpowiednio zaopatrzone. Zatrzymali oni też przejeżdżający obok policyjny radiowóz i poprosili funkcjonariuszy o interwencję. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia, a czworonogi przejął będący na miejscu inspektor ochrony zwierząt.

Do zdarzenia doszło u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Świdnickiej we Wrocławiu. 48-letni mężczyzna usiłował sprzedawać przechodniom małe pieski, które trzymał w torbie. Panująca wysoka temperatura i fakt, że czworonogi znajdowały się właśnie w torbie, wzbudził współczucie wśród przechodzących chodnikiem osób. Zareagowali oni w trosce o los zwierząt, odebrali szczeniaki i zatrzymali przejeżdżający nieopodal patrol. 

Policjanci natychmiast podjęli interwencje, przejęli zwierzęta i zatrzymali 48-letniego ob. Rumunii. Okazało się wtedy, że mężczyzna próbował nawet na siłę wciskać małe szczeniaki w ramiona osób, które zareagowały na nielegalną sprzedaż, krzycząc do nich „gratis”.

Na miejscu pojawiła się Inspektor ds. Ochrony Zwierząt, która objęła pieski opieką. Zorganizowała dla psów kojec oraz dostęp do świeżej wody. Szczeniaki miały około 3-4 tygodnie i powinny jeszcze pozostawać z matką. 

Policjanci ustalili, że mężczyzna, który usiłował sprzedawać psy przebywał we Wrocławiu dopiero od dwóch tygodni. Nie mówił ani w języku polskim, ani w angielskim, więc kontakt z nim był utrudniony. Nie miał tez stałego miejsca zamieszkania i spał w samochodzie na parkingu przy jednym z centrów handlowych. Wobec powyższego, został on przez policjantów zatrzymany i przewieziony do policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych. 

48-latek stanie teraz przed sądem za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt, a dokładnie za popełnione wykroczenie wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. 

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 11 godz temu
1
poniedziałek, 17.9.2018 08:00
Sklep AZE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
części Samsung
biura do wynajęcia
monitoring GPS
Wypożyczalnia osuszaczy
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele