komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 26 listopada 2020

Delfiny, Sylwestra

Uratowali dwóch mężczyzn z oznakami zatrucia

czwartek, 25.6.2020 10:21 , komentarze: 0 , odsłony: 518
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej każdego dnia wyjeżdżają na ulice miasta i powiatu, aby mieszkańcy mogli żyć bezpieczniej. Codziennie podejmują kilkaset różnego rodzaju interwencji. Część z nich dotyczy spraw społecznych lub zatrzymań osób naruszających prawo, ale są też takie, które mają bezpośredni wpływ na życie i zdrowie drugiego człowieka. Tak właśnie było i tym razem, kiedy funkcjonariusze pionu prewencji podjęli natychmiastowe czynności resuscytacyjne, by ratować leżących w jednym z podwórzy mężczyzn. Jeden z nich nie wykazywał oznak życia, a u drugiego czynności życiowe zanikały z minuty na minutę. Na szczęście mundurowi zdążyli z pomocą na czas, dzięki czemu mężczyźni mogli trafić pod dalszą opiekę medyków.

Zdarzenie miało miejsce na terenie wrocławskich Krzyków. Policjanci otrzymali informację o mężczyznach leżących nieopodal placu zabaw, w jednym z podwórzy przy ulicy Powstańców Śląskich. Wiedzieli, że muszą działać natychmiast, bo już niejednokrotnie podejmowali pilne interwencje w tego typu sytuacjach. Szybko pojechali we wskazane miejsce i faktycznie zauważyli tam dwie leżące osoby. Podbiegli do nich i zobaczyli, że jedna z nich w ogóle nie daje oznak życia, a u drugiej czynności życiowe szybko zanikają.
Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli akcję resuscytacyjną obu mężczyzn, wzywając jednocześnie na miejsce medyków.
Po kilkunastu minutach okazało się, że mundurowi przybyli z pomocą na czas. Czynności życiowe obu mężczyzn zostały przywrócone i mogli zostać przekazani ratownikom medycznym. 40 i 50 latek trafili do jednego z wrocławskich szpitali z oznakami silnego zatrucia.

Kolejny raz szybkie i sprawne działania podjęte przez policjantów, zakończyły się skutecznym udzieleniem pomocy drugiemu człowiekowi.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

wtorek, 24.11.2020 12:37
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele