Uniwersytet Sukcesu - II edycja

środa, 22.7.2020 18:30 669 0

Właśnie ruszył projekt Uniwersytet Sukcesu. Jest to edukacyjny program zawodowy skierowany do młodych dziewczyn, które wchodzą na rynek pracy, a także poszukują swojej drogi zawodowej i pasji. Program skupia się głównie na osobach, które wychowały się w domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach środowiskowo-opiekuńczych lub znajdują się w trudnej sytuacji finansowej albo osobistej. Akcja została objęta patronatem honorowym Wojewody Dolnośląskiego.

Jego celem jest wyposażenie ich w kompetencje cyfrowe i umiejętności komunikacyjne, które ułatwią im start w dorosłe życie. Uczestniczki programu mają nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż lat 25.

Szansa na dobry start

W ramach projektu Kandydatki wybierają jedną z dwóch dostępnych akademii: Akademia Programistki i Akademia Digital Marketerki. Podczas tej edycji zapraszamy dziewczyny z całej Polski do sześciu miast: PoznaniaBiałegostoku, Krakowa, Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia

W związku z  pandemią i zasadami bezpieczeństwa zajęcia podczas pierwszego etapu edycji II projektu są prowadzone w formie online, a organizatorzy finansują Uczestniczkom sprzęt technologiczny umożliwiając im pracę zdalną i udział w projekcie.

 

Pierwszy etap
to dwutygodniowe warsztaty online łączące po trzy turnusy uczestniczek w wybranych miastach:

13.07-24.07- 2 grupy (turnusy: Poznań, Białystok, Kraków)
20.07-31.07- 2 grupy (turnusy: Warszawa, Trójmiasto, Wrocław)
 

Drugi etap
to trzydniowe spotkania dla najbardziej zaangażowanych dziewczyn z Partnerami projektu w siedzibie firmy (np. Nationale Nederlanden, Dentsu Aegis Network, inne) w terminie 26-28.08.2020 w Warszawie. Podczas tego etapu forma lub termin spotkań mogą ulec zmianie. Organizacja drugiego etapu będzie skoordynowana z możliwościami czasowymi Uczestniczek oraz  sytuacją związaną z COVID-19. Najbardziej zaangażowane dziewczyny otrzymają propozycję staży zawodowych w renomowanych firmach.
 

Ostatni etap
to kursy online, które trwają od 3 do 6 miesięcy.

Finał projektu to możliwość otrzymania staży zawodowych w firmach partnerskich.

Realizacja projektu została oparta o badanie społeczne i raporty. Wynika z nich, że spośród próby blisko tysiąca wychowanków, którzy podjęli próbę usamodzielnienia, prawie ¼ korzystała ze świadczeń pomocy społecznej, a 31 proc. zarejestrowało się w powiatowych urzędach pracy. Jednocześnie 14 proc. przerwało proces usamodzielnienia. Raport NIK wykazał, że obecny system wsparcia oferuje jedynie doraźnie i minimalne wsparcie. Niezbędna jest pomoc chociażby w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych i podjęciu zatrudnienia. Program „Uniwersytet Sukcesu” podejmuje próbę wyjścia naprzeciw tym potrzebom.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz