komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Ukradli puszkę z datkami na rehabilitację dzieci. Są w rękach policji

poniedziałek, 19.8.2019 19:00 , komentarze: 1 , odsłony: 590
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób w związku z kradzieżą, do której doszło w ubiegłym tygodniu na terenie wrocławskiego Starego Miasta. Skradziono puszkę z datkami przeznaczonymi na rehabilitację małych dzieci, a także przywłaszczono telefon wolontariusza. W ciągu kilkunastu minut, osoby podejrzane o te czyny, zostały namierzone i zatrzymane przez policyjnych wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji. Teraz o dalszym losie dwóch kobiet i trzech mężczyzn zadecyduje sąd.

Pomaganie drugiej osobie, to jedna z najwyższych wartości, którą powinniśmy stale pielęgnować. Niestety, nie wszyscy mają równe szanse w życiu. Niektórzy już od urodzenia, bardzo często z powodów medycznych, mają utrudniony start. Dlatego działa tak wiele fundacji, które niosą pomoc takim osobom. Kilka dni temu jeden z pracowników fundacji, która otacza swoją opieką małe dzieci z problemami zdrowotnymi, został okradziony przez grupę osób.

Sprawcy nie cieszyli się jednak długo swoim łupem, bo już po kilkunastu minutach byli w rękach wrocławskich funkcjonariuszy.

Do tego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Policjanci od razu zajęli się sprawą, gdy tylko otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Według posiadanych przez mundurowych informacji, ofiarą kradzieży miał być pracownik jednej z fundacji, zbierającej pieniądze na pomoc chorym dzieciom. Mężczyzna zbierał datki na jednej z ulic dzielnicy Stare Miasto.

Interweniujący na miejscu wywiadowcy z Wydziału Prewencji i Patrolowego, usłyszeli od poszkodowanego, że kiedy zbierał od przechodniów pieniądze do plastikowej puszki, został napadnięty przez grupę osób.

Dwie kobiety i trzej mężczyźni, rozmawiali z wolontariuszem pod pretekstem wpłaty na rzecz fundacji, a następnie zabrali mężczyźnie puszkę z pieniędzmi oraz telefon komórkowy, który jednak po chwili oddali. Później wyłamali pospiesznie zamek zabezpieczający pojemnik z pieniędzmi i uciekli z banknotami oraz bilonem.

Policjanci zebrali od poszkodowanego informację, jak wyglądali sprawcy kradzieży i już po kilkunastu minutach namierzyli ich na jednej z ulic Starego Miasta. Przy nietrzeźwych kobietach i mężczyznach funkcjonariusze ujawnili banknoty oraz dużą ilość monet, które prawdopodobnie pochodziły ze zniszczonej przez nich puszki. Cała piątka została rozpoznana przez poszkodowanego wolontariusza, a następnie przewieziona na pobliski komisariat.

Po czynnościach zostali doprowadzeni do policyjnej izby zatrzymań.

O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Powiesić ich za nogi na rynku
poniedziałek, 19.08.2019 19:51 autor: Andrzej
wtorek, 29.9.2020 14:48
wtorek, 29.9.2020 09:51
poniedziałek, 28.9.2020 17:49
poniedziałek, 28.9.2020 13:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele