Ukradł kurtkę wartości blisko 1000 złotych. Został zatrzymany

środa, 1.12.2021 10:51 340 0

Wrocławscy policjanci wciąż odnotowują zdarzenia związane z kradzieżami różnych przedmiotów. Podobnie było we wtorek, kiedy pracownik ochrony w jednym z centrów handlowych ujął 32-letniego mężczyznę, miłośnika cudzej własności. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze Starego Miasta i trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Łupem miłośników cudzego mienia padają różne przedmioty od żywności przez odzież po części samochodowe. Wspólny mianownik to działanie zabronione, a od wartości skradzionego mienia zależy kwalifikacja prawna czynu.

Do tego typu zachowania doszło w jednym z centrów handlowych na terenie Starego Miasta, gdzie 32-latek dopuścił się kradzieży.

Warunki pogodowe są niesprzyjające, a temperatura w nocy spada poniżej zera, dlatego warto też wyciągnąć z szafy cieplejszą odzież lub pojechać do sklepu celem jej kupna. Najpewniej tak samo pomyślał mieszkaniec Jawora, wchodząc do jednego ze sklepów. Niestety mężczyzna „zapomniał” zapłacić za kurtkę wartości blisko 1000 złotych. 32- latek został ujęty przez pracownika ochrony i przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

Mężczyzna został zatrzymany, a skradziona odzież trafiła z powrotem do sprzedaży. Sprawca tego czynu trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje sąd, a zgodnie z artykułem 278 Kodeksu karnego grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)