Uderzył w zaparkowany pojazd i poszedł spać

wtorek, 12.10.2021 09:46 153 0

Mundurowi, patrolujący rejon Ołbina, otrzymali dyspozycje udania się na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie zgodnie z relacją świadka, nietrzeźwy, w jego ocenie, kierowca osobowego Renault, podczas próby zaparkowania swojego pojazdu miał uszkodzić inny, prawidłowo zaparkowany samochód osobowy. Podejrzenia mężczyzny były słuszne, a badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierującego.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji Wrocław- Ołbin, pojechali na ul. Roosvelta, gdzie według świadka, zaparkował nietrzeźwy kierujący osobowym Renault, który chwilę wcześniej, podczas nieudanej próby manewru parkowania, uszkodził inny prawidłowo stojący pojazd.

Po przybyciu na miejsce, mundurowi zastali śpiącego w swoim Renault 25-letniego mieszkańca Wrocławia.

Po otwarciu drzwi od strony kierowcy funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną, silną woń alkoholu, która wydobywała się z jego wnętrza, a badanie na stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia policjantów, śpiący za kierownicą 25-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi podejrzewali, że stan kierowcy nie jest jedynie skutkiem spożycia nadmiernej ilości napojów wysokoprocentowych, dlatego po zakończeniu czynności w komisariacie z zatrzymanym udali się do szpitala celem pobrania próbki krwi do badań pod kątem obecności w organizmie substancji zabronionych.

Na koniec zatrzymanego 25-latka funkcjonariusze doprowadzili i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kolejny raz czujny obywatel spowodował, iż funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę, który swym nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Na szczęście skończyło się na uszkodzeniu zaparkowanego pojazdu, w którym w chwili zdarzenia  nikogo nie było.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)