Uciekinier z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wpadł z narkotykami na Ołbinie

piątek, 26.11.2021 10:34 266 0

Funkcjonariusze z Wrocławia musieli obezwładnić agresywnego nastolatka, który zaczął zachowywać się agresywnie podczas zatrzymania, do którego doszło w kilka dni temu na terenie Ołbina. Młody mężczyzna stawiał opór, ponieważ nie dość, że posiadał przy sobie narkotyki, to dodatkowo uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dzięki policjantom trafił tam z powrotem, a posiadana przez niego marihuana znalazła miejsce w policyjnym depozycie.

Wbrew obiegowej opinii nie jest wcale tak, że wszelkie przestępstwa popełniane są po zapadnięciu zmroku. Ostatnia interwencja policjantów z wrocławskiego pionu prewencji pokazuje, że nawet w środku dnia i w środku miasta można popełniać czyny niezgodne z prawem…

Wywiadowcy z komendy miejskiej patrolując około południa ulice położone w rejonie Ołbina, podjęli obserwację młodego mężczyzny. Mieli bowiem podejrzenie, że nastolatek może posiadać nielegalne substancje odurzające, co jest przestępstwem zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Kiedy po jakimś czasie postanowili sprawdzić swoje podejrzenia, szybko się one potwierdziły.

Podczas wykonywanych czynności 18-latek stał się bardzo agresywny. Funkcjonariusze musieli użyć wobec niego siły fizycznej. Podczas podejmowanych przez młodego mężczyznę prób uwolnienia się, z ręki wypadło mu zawiniątko z suszem roślinnym. Policjanci po chwili zapięli kajdanki na rękach nastolatka, który już wiedział, że agresja na pewno mu nie pomoże.

Podczas sprawdzenia w bazach danych szybko wyszło na jaw, że mężczyzna jest również poszukiwany, ponieważ uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego położonego w rejonie Wrocławia. Nastolatek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu przy Rydygiera.

Tam też przetestowano ujawnioną przy nim substancję, którą okazała się być marihuana. Po niezbędnych czynnościach procesowych mężczyzna został doprowadzony do wspomnianego wcześniej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego wcześniej uciekł.

Dodatkowo jego sprawą zajmie się sąd, w związku z posiadaniem przez niego substancji odurzających.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)