komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 26 listopada 2020

Delfiny, Sylwestra

Uciekał przed policjantami - miał aktywny zakaz prowadzenie pojazdów

środa, 21.10.2020 11:24 , komentarze: 0 , odsłony: 640
kategorie artykułu:

Kierujący osobowym Chevroletem zignorował dawane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego sygnały do zatrzymania się i podjął próbę ucieczki. Po kilku chwilach doświadczeni mundurowi zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Przyczyną takiego zachowania był aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje mężczyznę do roku 2023, a naruszenie sądowego zakazu jest przestępstwem. Kolejne przestępstwo popełnił, nie zatrzymując się do policyjnej kontroli. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. 
Policjanci z Wrocławskiej drogówki na jednej z ulic Pilczyc wydali kierującemu sportowym Chevroletem polecenie zatrzymania, wskazując jednocześnie miejsce, w którym ma się zatrzymać. Mężczyzna jednak nie miał najmniejszego zamiaru rozmawiać z mundurowymi, dlatego podjął próbę ucieczki.
Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu i pojechali za kierującym. 29-latek podczas swojego przejazdu, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych jego uczestników.
Ta niebezpieczna jazda została po chwili przerwana, jednak mężczyzna nie dawał za wygraną i zaczął oddalać się z miejsca pieszo. Funkcjonariusze dogonili wrocławianina i wtedy wyszło na jaw, co było przyczyną tak lekkomyślnego zachowania.
Kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do roku 2023. Podejmując decyzję o niezatrzymaniu się do kontroli, popełnił kolejne przestępstwo.

Jego samochód został odholowany na parking strzeżony, a on sam trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 10:01
poniedziałek, 23.11.2020 11:01
poniedziałek, 23.11.2020 09:23
1
piątek, 20.11.2020 11:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki