Tymczasowy areszt dla sprawcy napadu na bank

środa, 7.2.2024 11:18 328 0

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali krótko po zdarzeniu mężczyznę, który usiłował napaść na placówkę bankową. Napastnik wtargnął do jednego z oddziałów banku i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną próbował sterroryzować pracownika, a następnie zmusić go do wydania gotówki. Skuteczna i stanowcza reakcja pracownika ochrony tej placówki zapobiegła realizacji zamiaru sprawcy i spowodowała jego ucieczkę. Szybko przekazana informacja o tym zdarzeniu do wrocławskiej policji pozwoliła na efektywne działania w terenie. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w autobusie, kiedy ten próbował wyjechać za granicę.

W piątek, 2 lutego bieżącego roku, w godzinach porannych doszło do napadu na placówkę bankową na ternie wrocławskich Krzyków. Mężczyzna posługujący się przedmiotem przypominającym broń palną próbował zmusić pracownika banku do wydania gotówki. Zamiaru swojego nie osiągnął z uwagi na stanowczą postawę pracownika ochrony. Sprawca wybiegł z placówki i uciekł.

Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o ten czyn. Do samego zatrzymania doszło w autobusie, gdy podejrzany próbował już opuścić miasto.

Po sprawdzeniu okazało się, że to nie jedyne tego typu przestępstwo na koncie mężczyzny. W ubiegłym roku we wrześniu napadł na tą samą placówkę bankową. Wówczas wykonane czynności nie przyczyniły się do jego zatrzymania. Powodem mógł być fakt, że nie przebywał on na terenie naszego kraju.

Można by rzec, że skuszony poprzednim "sukcesem" postanowił ponownie dokonać rabunku wybierając to samo miejsce. Szybkie działania policji i niezwłocznie przekazana informacja przez placówkę bankową spowodowały zatrzymanie napastnika.

Aktualnie przebywa on już w areszcie śledczym. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Zarzuty jakie usłyszał dotyczą dokonania oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozić może mu kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą, analizują zebrane materiały i dowody oraz sposób działania podejrzanego.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)