Tydzień Przyrodników od poniedziałku: zamiast tortu - bezpłatne konsultacje z ekspertami!

piątek, 14.5.2021 14:55 189 0

Przez cały nadchodzący tydzień: począwszy od poniedziałku, 17 maja, można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z ekspertami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dyżury telefoniczne między godz. 8.00 a 16.00 pełnić będą najlepsi weterynarze, specjaliści od roślin, od żywienia i żywności, eksperci od odnawialnych źródeł energii i wody.  

To Tydzień Przyrodników organizowany dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska z okazji  70-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jedna z dwudziestu najlepszych uczelni w kraju, specjalizująca się w zakresie weterynarii, nauk o żywności i  nauk o środowisku – zamiast urodzinowym tortem chce się podzielić ze wszystkimi wiedzą i dobrymi poradami.

W Tygodniu Przyrodników każdy dzień przypisano konkretnym tematom – i tak np. w poniedziałek okazja, żeby wypytać ekspertów o sprawy swoich zwierzaków: od 8.00 do 10.00 specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące żywienia zwierząt domowych, przez następne dwie godziny możliwość wypytania specjalistów kociej i psiej ortopedii, a od godziny 12.00 można poradzić się w sprawach mieszkańców domowego terrarium. Zwierzęce konsultacje w poniedziałek zamknie dyżur specjalistów od pszczół i pasiecznictwa.

Szczegóły i numery telefonów zainteresowani znajdą na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu:  https://upwr.edu.pl/wydarzenia/tydzien-przyrodnikow-49.html

Można także przyjść na konsultacje osobiście do Centrum Dydaktyczno-Naukowego UPWr (to ten przeszklony budynek przy pl. Grunwaldzkim 24A we Wrocławiu), jednak ze względu na sytuację pandemiczną uczelnia sugeruje wybieranie w pierwszej kolejności konsultacji telefonicznych.

We wtorek, także od 8.00 do 16.oo dostępni będą naukowcy zajmujący się wodą, energią i instalacjami OZE oraz odpadami, w środę eksperci od roślin, zarówno tych domowych, ozdobnych, jak i uprawnych - owoców, winorośli i warzyw, w czwartek Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zaprasza na konsultacje żywieniowe i dietetyczne, a w piątek, jak przystało na uczelnię, która prowadzi najlepsze w Polsce studia weterynarii – wracamy do świata zwierząt (na pytania odpowiadać będą m.in. gastroenterolodzy i specjaliści od rozrodu, a także lekarze zwierząt egzotycznych).

Urodzinowy Tydzień Przyrodników tak naprawdę trwać będzie dłużej, bo podczas konsultacji z naukowcami, ale także na społecznościowych profilach uczelni i na portalu Evenea, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozda 400 elektronicznych (rozsyłanych e-mailami lub pobieranych z portalu) voucherów na specjalne bezpłatne warsztaty i indywidualne konsultacje lub badania (np. warsztaty piwowarskie, kulinarne, lekcje rysunku z architektami krajobrazu, porady dietetyczne, badania jakości gleby, projekty instalacji fotowoltaicznej itp.).

Prof. Jarosław Bosy, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, podkreśla: - Rozwój uniwersytetu jest ściśle związany z rozwojem jego otoczenia. Naturalnym środowiskiem wyznaczającym kierunki rozwoju uczelni są mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska, zrzeszające ich organizacje, zatrudniające firmy i reprezentujące instytucje. Obchodzący 70-lecie Uniwersytet Przyrodniczy, wcześniej działający pod szyldami Akademii Rolniczej i Wyższej Szkoły Rolniczej, stara się być uniwersytetem słuchającym otoczenia i reagującym na jego potrzeby. Rozwijamy naukę w trzech ważnych dla każdego człowieka sferach: żywności, zdrowia i środowiska. Kompetencje pracowników UPWr pozwalają dostarczać odpowiedzi na pytania co mamy jeść i jak tę żywność pozyskać, przetwarzać, przechowywać, jak dbać o środowisko, w którym żyjemy i wreszcie jak chronić i przywracać zdrowie. Cieszę się, że jubileusz uczelni możemy uświetnić dzieląc się z naszym otoczeniem tym, co mamy najlepszego: wiedzą, dobrą radą, pomocą w rozwiązaniu konkretnych problemów. Zapraszam na Tydzień Przyrodników.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz