Twórcza zabawa, disco i spotkania z literaturą undergroundu – oto lutowy program Recepcji

środa, 7.2.2024 13:46 295 0

Działania w Klubokawiarni Recepcja, współtworzone przez Wrocławski Instytut Kultury i R46, nabierają rozpędu! Zapraszamy do miejsca swobodnych spotkań wokół sztuki, wymiany myśli oraz wieczornych tańców do muzyki prezentowanej przez najciekawszych producentów, DJ-ów i DJ-ki. 

Historia podwórka Ruska 46, w którym znajduje się Recepcja, jest nierozerwalnie związana z ruchami oddolnymi, alternatywnymi oraz wpisującymi się w bogate tradycje wrocławskiej kontrkultury. Aktualny program klubokawiarni wciąż pozostaje w duchu undergroundu. Już w październiku zeszłego roku ruszyła Otwarta Czytelnia Zakładu – cykl mikrorezydencji współtworzony z kolektywem ZAKŁAD.magazyn, powstały z myślą o sieciowaniu i nagłaśnianiu najciekawszych działań wokół literatury współczesnej. Co miesiąc na półce przy wejściu do Recepcji pojawia się nowy zestaw książek związanych z daną oficyną, stowarzyszeniem czy fundacją – wszystkich, których nakładem ukazuje się literatura ‘smyrająca podniebienie’. Oprócz przeglądania powieści, zinów czy książek poetyckich, w ramach cyklu można poznać osoby związane z prezentowaną selekcją. Trwająca do 4 marca mikrorezydencja poświęcona jest ligocko-edynburskiej, eksperymentującej oficynie papierwdole, w której swoją powieść ,,Na rogu’’ wydał krakowski poeta Przemysław Suchanecki – gość spotkania prowadzonego przez poetkę Agnieszkę Wolny-Hamkało, które odbędzie się w klubokawiarni już 15 lutego o godzinie 19:00

Ściany w Recepcji nigdy nie są puste. 5 lutego pożegnaliśmy się z barwnymi ilustracjami dawnych wrocławskich kin autorstwa Malwiny Hajduk, a już kolejnego dnia zastąpiły je czarno-białe, nietypowe portrety wykonane przez Łukasza Zdębę, którego wystawa zainicjowana w ramach Święta Fotografii, potrwa do 7 marca.

Przybliżając wydarzenia z obszaru literatury i sztuk wizualnych, nie można pominąć nadchodzącego spotkania, które kreatywnie łączy obie te dziedziny. Już 16 lutego o 18:00 odbędzie się rozmowa z Kasią Mazur, autorką komiksu ,,Zamaskowana. Z pamiętnika autystki’’, poruszającego często trudne doświadczenia osoby żyjącej w spektrum, które opisywane są z niezwykłą lekkością i poczuciem humoru. A dla lubiących rysować historie obrazkowe, portrety lub zupełnie absurdalne sytuacje, powstaje w Recepcji cykliczna Gimnastyka rysunkowa! Podczas comiesięcznych zabaw twórczych uczestniczki i uczestnicy będą wykonywać trzy ćwiczenia rysunkowe zaproponowane przez lokalnego artystę lub artystkę. Na pierwszy ogień, 22 lutego o 18:00, gimnastykę poprowadzi Jakub Zasada, autor ponad trzystu plakatów do inicjatyw kulturalnych, koncertów i filmów niezależnych oraz tych przedstawiających psy, koty i inne stwory. Luźna formuła wydarzenia ma sprzyjać rozmowom, jednocześnie nie narzucając integracji. Zapraszamy na rysunkowy trening bez napinki i rywalizacji – zarówno początkujących jak i zaawansowanych czeka super przygoda. Zapisy przez formularz internetowy trwają! A na tych, którzy wolą ciąć, kleić i pisać, czekają kolejne warsztaty tworzenia zinów, prowadzone przez lokalną artystkę Justynę Łaciok. Przystępną techniką kolażu stworzymy własną, unikatową publikację, przelewając na papier swoje inspiracje i myśli – nawet te najbardziej abstrakcyjne. Bilety będą dostępne na goingapp.pl.

Recepcja za dnia tętni życiem, a nocą mieni się od podwórkowych, neonowych świateł, przebijających się przez okna na parkiet. W lutym i kolejnych miesiącach czeka nas tutaj sporo okołoartystycznych wydarzeń, ale Recepcja słynie przede wszystkim z wieczornych spotkań przy muzyce serwowanej przez najciekawszych producentów, DJ-ów i DJ-ki. Będzie okazja do tańca przy kultowym i nowym disco, a także jego house'owych odmianach, dancehalluhip-hopie skreczowanym przez znaną i lubianą Beezee oraz przy słonecznych brzmieniach wysp hiszpańskich, które zaprezentuje włoski didżej Marco GalleraniMeldujcie się w Recepcji!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)