Trzej sprawcy napadu na sklep w rękach wrocławskich policjantów

piątek, 14.1.2022 09:43 163 0

Podjęte przez funkcjonariuszy natychmiast po zdarzeniu szeroko zakrojone działania doprowadziły do zatrzymania sprawców napadu rabunkowego, do jakiego doszło na terenie Śródmieścia. Trzech mężczyzn wpadło do sklepu, sterroryzowało ekspedientkę a następnie zabrało towar oraz gotówkę. Wszyscy usłyszeli już zarzuty a także decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu. Każdemu z nich grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci codziennie podejmują kilkaset interwencji, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Część z nich dotyczy zgłoszeń o przestępstwach najbardziej uciążliwych dla obywateli, popełnianych przez osoby bezwzględne, które nie liczą się z możliwymi konsekwencjami zdrowotnymi u swoich ofiar, stosując wobec nich przemoc w dążeniu do celu, jakim jest uzyskanie łatwego łupu. Do kategorii takich przestępców należą sprawcy rozbojów.

O nieuchronności konsekwencji prawnych swojego działania z pewnością przekona się teraz 3 mężczyzn, zatrzymanych przez wrocławskich policjantów właśnie w związku z rozbojem, jakiego dokonali w jednym ze sklepów na terenie Śródmieścia. Sprawcy podczas napadu sterroryzowali ekspedientkę stosując wobec niej siłę fizyczną, a następnie zabrali towar o wartości blisko 4 tysięcy złotych. Ich łupem padły wyroby tytoniowe oraz alkohol oraz pieniądze z utargu.

Od razu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu wrocławscy funkcjonariusze podjęli czynności ukierunkowane na ustalenie osób odpowiedzialnych za ten czyn. W wyniku wspólnie podjętych działań przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście oraz Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej doszło do zatrzymania wszystkich sprawców. Okazali się nimi trzej mężczyźni w wieku 20, 22 i 47 lat. Funkcjonariusze odzyskali również całość utraconego w wyniku rozboju towaru a także część gotówki.

Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)