komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Trzech młodych mężczyzn zatrzymanych. Podejrzani są o dokonanie rozboju z użyciem maczety oraz atrapy broni

czwartek, 28.5.2020 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 604
kategorie artykułu:

Policjanci z dwóch wrocławskich komisariatów - na Rakowcu oraz Ołbinie zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Wtargnęli do jednego z mieszkań na Przedmieściu Oławskim i zagrozili lokatorom maczetą oraz przedmiotem przypominającym broń, a następnie skradli sprzęt elektroniczny o wartości prawie 2000 złotych. Wrocławskim policjantom wystarczyły zaledwie dwa dni, aby zatrzymać wszystkich sprawców oraz odzyskać skradzione przedmioty. Okazało się, że najstarszy z mężczyzn miał 23 lata, a najmłodszy zaledwie 14.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Przedmieścia Oławskiego. W godzinach popołudniowych do jednego z mieszkań zapukała osoba, przedstawiająca się jako listonosz, zasłaniając jednocześnie wizjer. Kiedy lokator przekręcił zamek, do środka wtargnęły trzy zamaskowane osoby. Grożąc mieszkańcom trzymaną w ręce maczetą oraz przedmiotem przypominającym broń zażądali wydania wartościowych przedmiotów. Kiedy weszli już w posiadanie sprzętu elektronicznego o wartości prawie 2000 złotych, wtedy cały czas krzycząc i wygrażając mieszkańcom, powiedzieli, że jutro przyjdą po pieniądze. Zapewne jeszcze wówczas nie sądzili, że następnego dnia będą już za kratami policyjnego aresztu…

Wrocławscy policjanci od razu po otrzymaniu informacji o tym niebezpiecznym zdarzeniu, przystąpili do działań mających na celu zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. W mieszkaniu pojawili się nie tylko funkcjonariusze kryminalni, ale również grupa dochodzeniowo-śledcza oraz policyjni technicy, którzy zabezpieczyli pozostawione na miejscu zdarzenia ślady.

Funkcjonariusze potrzebowali zaledwie kilku godzin, aby ustalić osoby zamieszane w to przestępstwo. Następnego dnia policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii z komisariatu na Ołbinie zatrzymali 14-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, który podejrzewany był o udział we wspomnianym rozboju. Nastolatek jednak był już znany funkcjonariuszom, jako osoba zamieszana w kradzież roweru, do której doszło przed kilkoma miesiącami. Podczas czynności przeprowadzonych z młodym mężczyzną, policjanci z Rydygiera zabezpieczyli przedmioty pochodzące z popełnionego dzień wcześniej przestępstwa, m.in. skradziony laptop.

Razem z 14-latkiem w ręce policjantów z Ołbina wpadł również jego starszy o dwa lata kompan. On również był w gronie osób podejrzanych o dokonanie rozboju. Przy sobie posiadał wiatrówkę, która prawdopodobnie posłużyła do dokonania przestępstwa. Brakowało już tylko jednej osoby, aby policjanci mieli w swoich rękach wszystkich zamieszanych w tę sprawę.

Ostatni z podejrzanych, wielokrotnie notowany 23-latek, został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego z jednostki przy Traugutta. Wrocławianin przebywał we własnym mieszkaniu, ale próbował ukryć się przed szukającymi go funkcjonariuszami. Doświadczeni policjanci nie mieli ze znalezieniem go najmniejszego problemu. Mężczyzna po chwili został wyciągnięty spod łóżka, pod którym próbował się skryć przed stróżami prawa.  

Czynności przeprowadzone przez wrocławskich mundurowych pozwoliły na postawienie zarzutów trzem mężczyznom, podejrzanym o dokonanie rozboju. 23-latek kilka najbliższych miesięcy spędzi w areszcie, natomiast 14-latek trafił do placówki wychowawczej.

Ich sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje, jaką karę powinni otrzymać nastolatkowie oraz 24-letni wrocławianin. Warto podkreślić, że Kodeks karny przewiduje nawet 12 lat pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele