Trzech mężczyzn zatrzymanych za narkotyki

piątek, 11.6.2021 10:22 244 0

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, kolejny raz zatrzymali osoby podejrzewane o posiadanie substancji odurzających. W ręce policjantów wpadł tym razem 24-latek oraz jego o kilka lat młodsi koledzy. Przy każdym z nich policyjni wywiadowcy ujawnili marihuanę, której posiadanie bez względu na ilość, jest zabronione. O dalszej przyszłości całej trójki będzie decydować sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wieczorem działali na terenie Zakrzowa. Podczas pełnionej służby patrolowej postanowili chwilę obserwować trzech młodych mężczyzn, których zachowanie było dość podejrzane. Policjanci podjęli decyzję o wylegitymowaniu całej trójki i porozmawianiu z nimi.

Podczas prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności, 23-latek oraz jego o rok starszy kolega wydali policjantom zawiniątka z narkotykami. Natomiast najmłodszy z mężczyzn, 21-latek zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do policjantów oraz nie stosował się do ich poleceń. Próbował również ukryć przed nimi małe opakowanie, starając się schować je w spodniach.

Policjanci zmuszeni byli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Mężczyzna w przeciwieństwie do swoich kolegów, rozmowę z wywiadowcami kontynuował w mało komfortowej pozycji leżącej, bo jak tylko policjanci pozwolili mężczyźnie wstać ten, cały czas był agresywny i próbował szarpać się z funkcjonariuszami.

Cała trójka została zatrzymana w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przez nich czynów wymienionych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Na miejscu zjawiły się dodatkowe patrole policji, które przetransportowały zatrzymanych do najbliższego komisariatu.

Zgodnie z brzmieniem art. 62 wspomnianego aktu prawnego, młodym mieszkańcom Wrocławia grozi teraz maksymalnie kara trzech lat pozbawienia wolności. Wszystko dlatego, że po sprawdzeniu i zważeniu ujawnionych przy nich substancji okazało się, że każdy z nich posiadał przy sobie marihuanę w ilości kilku porcji.

O tym, jaką karę teraz poniosą, decydować będzie sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)