Trwają przygotowania do finału Brave Kids (ZDJĘCIA)

środa, 3.7.2019 07:30 1024 0

10. edycja Brave Kids we Wrocławiu już na półmetku. Młodzi artyści szlifują formę przed dwoma Wielkimi Finałami, by na początku lipca zaprezentować się publiczności w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Dwutygodniowy pobyt we Wrocławiu zakończony Finałem Brave Kids w Centrum Historii Zajezdnia już za nami. Obecnie 30 młodych artystów z Peru, Palestyny, Indii oraz Polski dołączyło do setki pozostałych uczestników Brave Kids w Obornikach Śląskich. 

To były wspaniale dwa tygodnie wytężonej pracy naszych uczestników. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z efektu warsztatów i spektaklu, który dzieci zaprezentowały w Centrum Historii Zajezdnia – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy Brave Kids. Od 17 do 28 czerwca młodzi artyści pracowali codziennie, by finalnie przygotować wspólny spektakl, a w międzyczasie prezentowali swoje talenty wrocławianom. – Na początku tej edycji zorganizowaliśmy piknik z rodzinami oraz uczestnikami Brave Kids w Parku Strachocińskim. Każdy mógł przyjść i zapoznać się z młodymi artystami. Odważne dzieci przeszły również w Wielkiej Paradzie przez Rynek i wystąpiły przed publicznością w Centrum Historii Zajezdnia – wylicza Iwona Frydryszak. 

Przygotowania do Finałów

Tygodniowy pobyt w Obornikach Śląskich to okazja, by 100 uczestników Brave Kids z Wrocławia, Rzeszowa, Radziejowic oraz Leszna poznało się i wspólne pracowało nad przygotowaniem dwóch Wielkich Finałów tej edycji – Wielkiego Finału Brave Kids Reunion oraz Wielkiego Finału Brave Kids. W pierwszej grupie prowadzonej przez Jacka Timingeriu są uczestnicy z Gruzji, Ugandy, Iranu, Indii, Nepalu oraz Polski. Ci młodzi artyści już wcześniej brali udział w poprzednich edycjach projektu. Drugą grupę stanowią artyści z Peru, Indii, Palestyny, Hong Kongu, Donbasu, Kenii, Korei Południowej i Białorusi, którzy pod okiem Mary Sadowskiej przygotowują się do Wielkiego Finału Brave Kids. 

- Motywem tegorocznego Finału będzie natura. Młodzi artyści w czterech miastach przez dwa tygodnie przygotowują się do tego niesamowitego spektaklu. Mimo że to dzieci z bardzo różnych kultur, posługujące się różnymi językami, w bardzo różnym wieku, bo obok 8-latków mamy też 16-latków, doskonale się dogadują – mówi Mary Sadowska, reżyser Wielkiego Finału Brave Kids Wrocław. 

Zwieńczeniem wizyty odważnych dzieci i młodzieży w Polsce będą dwa Wielkie Finały Brave Kids. 7 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu obejrzymy Wielki Finał Brave Kids Reunion, a 9 lipca Wielki Finał Brave Kids. Widzowie, którzy nie będą mogli obejrzeć Wielkiego Finału Brave 

Kids, mają okazję zobaczyć Przedpremierowy Pokaz Wielkiego Finału już 7 lipca. Bilety na wydarzenia są jeszcze w sprzedaży. Ceny zaczynają się od 10 złotych.

Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. W dotychczasowych edycjach Brave Kids udział wzięło 1500 uczestników z całego świata. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

WIELKI FINAŁ 10. EDYCJI BRAVE KIDS

Wielki Finał Brave Kids Reunion, 07.07.2019, godz. 16.00, Teatr Polski, bilety od 10 PLN: https://bit.ly/2XilLfY

Wielki Finał Brave Kids, 09.07.2019, godz. 18.00, Teatr Polski, bilety od 10 PLN: https://bit.ly/2RLuWEI

fot. Silvia Travasoni, Mateusz Bral

Dodaj komentarz

Komentarze (0)