komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Trwa budowa szpitala tymczasowego we Wrocławiu

piątek, 13.11.2020 09:27 , komentarze: 0 , odsłony: 631
kategorie artykułu:

Trwa budowa szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19. Poza adaptowaniem istniejących pomieszczeń na potrzeby placówki medycznej, w centrum konferencyjno-kongresowym przy ul. Rakietowej, powstają trzy nowe hale. Jedna z nich ma zostać ukończona do końca listopada br.

Początki budowy – pierwszy etap

W jednej z budowanych hal, która będzie tzw. oddziałem intensywnej terapii, powstała już konstrukcja, gotowe są podłogi oraz stanowiska dla pacjentów. Natomiast dziś, 13 listopada br. rozpocznie się montaż instalacji gazów medycznych niezbędnych do ratowania zdrowia i życia pacjentów z koronawirusem. W pozostałych halach powstanie pawilon tlenowy oraz duża apteka. Ich budowa to kolejny etap prac.
W sumie na placu budowy pracuje ok. 200 pracowników.–  W biurowcu centrum urządzone zostanie całe zaplecze medyczne, monitoring pacjentów, jak i część socjalna dla personelu. W hotelu natomiast będą miejsca noclegowe dla osób z personelu, które przyjechały z poza Wrocławia – mówi Maciej Bluj, pełnomocnik wojewody ds. szpitala tymczasowego.

Wyposażenie dla szpitala tymczasowego pochodzić będzie z Agencji Rezerw Materiałowych. Jego awaryjne zasilanie zapewni wojsko. Natomiast organem prowadzącym lecznicę jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, który kompletuje personel.

Poszukiwani pracownicy

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu oraz Wojewoda Dolnośląski zapraszają do współpracy wszystkich zainteresowanych pracą w szpitalu tymczasowym. Poszukiwany jest zarówno personel medyczny, jak również kadra administracyjna oraz pomocnicza. W sumie 900 osób, w tym ok. 260 lekarzy i ponad 600 pielęgniarek.

Gdzie się zgłaszać?

Osoby zainteresowane pracą proszone są o wejście na stronę www.medycydolnyslask.pl i wypełnienie formularza umożliwiającego aplikację na poszczególne stanowiska.

Więcej informacji o rekrutacji można uzyskać pod numerem telefonu 885 852 303 (pn.-pt. 8:00-15:00) lub wysyłając e-mail: rekrutacja_st@usk.wroc.pl.

W sumie, w całym kraju powstanie 20 szpitali tymczasowych, w których łącznie będzie 5500 łóżek dla chorych na koronawirusa.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 14:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki