Tramwaje wracają na Świdnicką. MPK kończy ważną inwestycję

piątek, 25.11.2022 16:24 357 0

Od niedzieli 27 listopada zmianie ulegną trasy aż sześciu linii tramwajowych. Na ulicę Świdnicką i plac Kościuszki wrócą tramwaje linii 6, 7, 17 oraz 20. MPK Wrocław kończy inwestycję wartą ponad 5 mln zł.

 


Tramwaje linii 6, 7, 17 i 20 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez ulicę Świdnicką.

Zmiany dotyczą także linii 70 i 74, których przebieg został zmodyfikowany w związku z remontem.

Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Poświętne - Dw. Nadodrze - Nowowiejska - pl. Grunwaldzki - pl. Wróblewskiego - Pułaskiego - Dw. Główny PKP - Piłsudskiego - Powstańców Śląskich - Hallera – FAT.

Tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku „FAT” i będą kursowały w relacji Poświętne - FAT - Poświętne.

MPK Wrocław prowadząc TORYwolucję przez dwa miesiące remontowało torowisko w ciągu ulicy Świdnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do domu handlowego Renoma. W tym czasie MPK wymieniło ponad 1 392 metry szyn, rozjazd w ulicy Świdnickiej, ułożyło niemal 1,4 tys. metrów kwadratowych kostki brukowej oraz wykonało całkowicie nową podbudowę.

Zgodnie z założeniami wszystkie prace w tym miejscu zakończą się w pierwszym tygodniu grudnia. Obecny etap remontu już w tę niedzielę umożliwi przejazd tramwajom.

- To jedno z najważniejszych zadań w ramach TORYwolucji, bo dzieje się w samym centrum miasta, w miejscu bardzo widocznym i ruchliwym – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. - Cieszę się, że prace dobiegają końca, bo to ułatwi dojazd na przykład osobom, które chcą dostać się na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Na tym jednak nie koniec pozytywnych informacji. Również w grudniu MPK zakończy prace na pętli Leśnica, a to oznacza, że tramwaje bez utrudnień jeszcze przed nowym rokiem znów będą dowozić pasażerów do zachodniej części Wrocławia.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)