komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

„Trampoliny do kultury”–zostań liderem kultury!

czwartek, 19.11.2020 13:52 , komentarze: 0 , odsłony: 184
kategorie artykułu:

Masz ogrom zapału, kreatywności i innowacyjnych pomysłów, które pragniesz przekuć w działanie? A może już prowadzisz własną działalność lub udzielasz się w NGO w obszarach kultury? Fundacja Open Mind oraz CRZ Krzywy Komin zapraszają na bezpłatne warsztaty w ramach pracowni Lidera Kultury, podczas których zdobędziesz skuteczne narzędzia do realizacji swoich pomysłów w sektorze kreatywnym. Najbliższe zajęcia w formule on-line odbędą się już 23 listopada!

Lider Kultury to jedna z siedmiu pracowni działających w ramach projektu „Trampolina do kultury”. Jest skierowana do projektantów, artystów, rzemieślników i wszystkich osób działających w sektorach kreatywnych. Fundacja w sposób szczególny zaprasza do pracowni osoby zaangażowane w działalność kulturotwórczą różnorodnych instytucji i organizacji pozarządowych, animatorów kultury, a także przedsiębiorców –zwłaszcza tych rozpoczynających swoją karierę w obszarze kultury.

Pracownia Lidera Kultury oferuje bezpłatne szkolenia i warsztaty, które wyposażą uczestników w kompleksową wiedzę i narzędzia niezbędne do realizacji projektu kulturalnego - od idei do końcowego rozliczenia. Nadrzędnym celem działania pracowni Lidera Kultury jest kształcenie świadomych i kompetentnych liderów, którzy sami będą inicjować kolejne „trampoliny”do kultury, sztuki i rozwoju społecznego.

Tematyka zajęćpracowni obejmuje m. in. zarządzanie własnym projektem, podstawy finansowania, monitoring i ewaluację projektów kulturalnych. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z zakresu zarządzania i ekonomii, menedżerów projektów oraz doświadczonych animatorów kultury.

„Trampolina do kultury” to profesjonalna, całoroczna oferta edukacyjna oparta na dialogu pomiędzy współczesnym designem i technologią oraz tradycyjnym rzemiosłem i szeroko rozumianą kulturą materialną. Program „Trampolina do kultury” obejmuje ponad 50 bezpłatnych wydarzeń w 7 pracowniach tematycznych: Kultura Ubioru, Kultura Mebla, Kultura Książki, Kultura Animacji Graficznej, Kultura Lidera Kultury, Kultura Przestrzeni Miejskiej, Trampolina Kids & Senior Design.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Ze względu na dbałośćo jakość i skuteczność zajęć ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram zajęć on-line:

  • Podstawy finansowania. Programy grantowe i foundraising

23 listopada, godz. 9.30 -12.30
zapisy: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/podstawy-finansowania/ 

  • Od idei do projektu. Jak przekuć idee w projekt?

30 listopada, godz. 9.30-11.10
https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/idei-projektu-przekuc-idee-projekt/ 

  • Zarządzanie projektami w kulturze

9 grudnia, godz. 9.30-11.10
https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/zarzadzanie-projektami-kulturze/ 

  • Monitoring, ewaluacja, ocena. Jak podsumowaćprojekt?

16 grudnia, godz. 9.30-11.10
https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/monitoring-ewaluacja-ocena/

Więcej informacji o programie i zapisy: trampolinadokultury.pl, krzywykomin.pl

Organizator: Fundacja Open Mind
Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin
Patronat honorowy: Prezydent Wrocławia

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele