Tragiczny wypadek na drodze powiatu wrocławskiego

piątek, 14.5.2021 14:30 682 0

Dziś w nocy w miejscowości Krzyżowice doszło do wypadku drogowego. Niestety, w jego wyniku doszło do śmierci kierującego osobowym Volkswagenem. Pasażer pojazdu w stanie niezagrażającym życiu został przetransportowany do szpitala. Na miejscu wypadku do wczesnych godzin porannych swoje czynności prowadzili policjanci z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariusze z Komisariatu w Kobierzycach. Przypominamy! Jadąc spokojnie dotrzesz bezpiecznie do miejsca docelowego.

Niestety, ale piątek zaczął się tragicznie na drogach powiatu wrocławskiego. Po godzinie 2.00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Krzyżowice na terenie gminy Kobierzyce. Na miejsce zostali oprócz funkcjonariuszy skierowani również ratownicy medyczni oraz strażacy.

Mundurowi pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący osobowym Volkswagenem najprawdopodobniej stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia, mimo prób reanimacji, śmierć poniósł kierujący samochodem mężczyzna. Podróżujący z nim pasażer w stanie niezagrażającym życiu został przetransportowany do jednego ze szpitali.

Przez kilka godzin swoje czynności na miejscu prowadzili policjanci ogniwa wypadkowego, grupa dochodzeniowo-śledcza, obecny był również prokurator. Funkcjonariusze zabezpieczali ślady, które umożliwią odtworzenie przebiegu wypadku oraz ustalenie przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Mając na uwadze to i inne tego typu zdarzenia, policjanci kolejny raz apelują o ostrożność i rozwagę w czasie podróżowania autem. Mimo wiosennej aury, nawierzchnia jezdni często bywa śliska, zwłaszcza w godzinach nocnych.

Dlatego funkcjonariusze przypominają! Jedź ostrożnie! Bez względu na to, czy wsiadasz za kierownicę w dzień, czy w nocy, stosuj się do obowiązujących przepisów, aby podróż, w którą ruszasz nie była twoją ostatnią. To nie wstyd jechać wolniej, jeśli na drodze panują trudniejsze warunki, ani też, jeśli jesteś wyprzedzany przez inne pojazdy, które łamią ograniczenia prędkości. Dbaj o swoje bezpieczeństwo, ale myśl również o innych uczestnikach ruchu. Każdy z nich, tak samo jak ty, chce cało i zdrowo dojechać do celu.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz