Tragedia pod Wrocławiem. 35-latka podejrzana o zabójstwo noworodka!

środa, 7.8.2019 14:34 5248 0

Sąd Rejonowy w Trzebnicy uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował na okres 3 miesięcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 35-letniej Niny B. podejrzanej o dzieciobójstwo. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalono w toku śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Trzebnicy, w dniu 24 lipca 2019r. w wyniku przeszukania baraku mieszkalnego w jednej z podwrocławskich miejscowości, ujawniono ukryte zwłoki noworodka. Decyzją prokuratora zwłoki dziecka zostały skierowane do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, celem wykonania sądowo-lekarskiej sekcji zwłok.

Podstawą ustaleń, które pozwoliły wystąpić przez Prokuraturę Rejonową w Trzebnicy z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec Niny B. był zebrany w toku postępowania materiał dowodowy, zwłaszcza w postaci wyników przeszukań i zatrzymań rzeczy, oględzin miejsca ujawnienia zwłok dziecka oraz zeznań świadków.

Ponadto jak wynika z wstępnych wyników sekcji zwłok dziecka, biegli stwierdzili, iż noworodek urodził się żywy, był donoszony i nie miał widocznych zmian chorobowych ani wad wrodzonych.

Z uwagi na powyższe ustalenia Nina B. została zatrzymana przez Policję, a następnie prokurator ogłosił jej zarzut dzieciobójstwa noworodka w czasie i pod wpływem przebiegu porodu. Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Mając na uwadze konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, w tym mając na uwadze realną obawę, że podejrzana może podjąć próbę ucieczki lub ukrycia się, prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Sąd w pełni podzielając argumentację prokuratora zawartą we wniosku, postanowił zastosować tymczasowy areszt wobec Niny B. na okres 3 miesięcy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz